Odpowiedzi

2010-02-23T08:57:35+01:00
Każda podróż przynosi nam bagaż nowych doswiadczen. Uczymy sie samodzielnosci, poznajemy nowe miejsca. Kazda taka wyprawa niesie jakies korzysci. Wiele przykladow podrozy i ich skutkow znajdujemy w lekturach, dlatego w swojej rozprawce, na podstawie lektury "Mały Książę" postaram sie udowodnic ze "wędrowanie pozwala odkryć prawdę o sobie i innych ludziach".
Podczas podrozy, chlopiec spotkal na innych planetach kilka osob takich jak: król, próżny, pijak, bankier, latarnik, geograf.
Kazdy z nich byl zajety swoja praca. Po rozmowie z nimi zrozumial ze dorosli sa smieszni, egoistyczni, nie maja wyobrazni i nie mozna sie z nimi porozumiec.
Kolejnym argumentem moze byc przyjazn Malego Księcia z lisem. Lis nauczyl Malego Ksiecia m.in tego, że "najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Dobrze widzi sie tylko sercem", ze trzeba kierowac sie tym co czujemy, gdyz kazdy obraz moze byc zludny, a serce najlepiej nam podpowie jak postepowac. Glowny bohater ksiazki za pomoca lisa nauczyl sie oswajania, tak bardzo potrzebnego do przyjazni, zaufania.
Maly ksiaze nie byl pewny uczuc jakimi daży Róże, jednak przyjazn z lisem pokazala mu ze ' stajemy sie odpowiedzialni za to co oswoilismy'. Dzięki temu chlopiec zrozumial, ze jest ona dla niego jedyna na świecie, ponieważ to o nią dbał i ją oswoił.
Sądze, ze " Maly Ksiaze" jest jedna z najodpowiedniejszych ksiazek, ktore sa uzasadnieniem tezy, iż "wędrowanie pozwala odkryć prawdę o sobie i innych ludziach". Chlopiec dzieki swojej podrozy przekonal sie o tym, co naprawde czuje i co jest dla nigo najwazniejsze.
6 4 6