Potrzebuje takie wypracowanie (ostateczny termin niedziela 18.10.09) na strone od zeszytu na temat
,, Czy i jak starasz się być ''potrzebny'' swoim najbliższym.

Wswojej wypowiedzi wykorzystaj odpowiednie rzeczowniki oznaczające cechy :
;dobroć ;życzliwość ;łagodność ;szczerość ;oddanie ;cierpliwość

oraz zwroty i czasowniki :
- Cechuje mnie ....
-Odznaczam się ...
-Staram się okazać ....
-Kieruję się ...

3

Odpowiedzi

2009-10-16T15:32:33+02:00
Staram się okazać cierpliwość gdy puszczają mi nerwy .
Kieruje się miłościa dobrocią i przyjaźnią do bliskich i przyjaciół.
Odznaczam sie szczerością w najgorszych chwilach.
Cechuje mnie łagodność i oddanie w potrzebie .

;]] ! Pow .. ! .
21 3 21
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-16T15:36:05+02:00
Oczywiście, staram się byc potrzebny swoim najbliższym. Staram się okazaywac w rodzinie jak najwięcej życzliwości i dobroci, gdyż wierzę, że gdy ja będę w potrzebie, to do mnie wróci...
W wielu sytuacjach wyręczam rodziców, jestem dużo młodszy od nich i mogę już wiele rzeczy wykonac samodzielnie, a przy okazji sprawię im tym radośc. Szanuję ich, kocham i bardzo mi na nich zależy... Nie chcę, żeby się przemęczeli, podczas gdy ja gram na przykład na komputerze albo oglądam telewizję. Cechuje mnie szczerośc i cierpliwośc. Jak już cos robię, to staram się, aby było to porządnie wykonane.
38 3 38
2009-10-16T15:59:54+02:00
"Czy i jak starasz się 'być potrzebny' swoim najbliższym"

Mając 15 lat często zastanawiam się, co może być głównym celem życiowym. Doszłam do wniosku, że najważniejsze jest być dobrym człowiekiem. Jednak to pojęcie ma bardzo szerokie znaczenie. Ja dążąc do osiągnięcia tego celu robię wszystko, co w mojej mocy, aby okazać się 'potrzebną' w domu pośród mojej rodziny oraz w gronie przyjaciół. Bardzo chętnie pomagam mamie przy wszystkich obowiązkach, często też wyręczam ją z pracy. Co do mojego rodzeństwa to głównie pomagam w nauce. Staram się okazać wszystkim domownikom uczucie, którym ich darzę. Tym uczuciem jest miłość. To ona pozwala mi być łagodną, życzliwą, lecz przede wszystkim bezinteresowną. W kontaktach ze znajomymi cechuje mnie cierpliwość. Dzięki niej umiem często wysłuchać opowiadań o problemach moich przyjaciółek i posłużyć im dobrą radą. Mogę zatem śmiało rzec, iż staram się być 'potrzebna' moim najbliższym i ufam, że oni to zauważają.
65 4 65