Odpowiedzi

2010-02-23T11:23:21+01:00
W wodach Grenlandii istnieje wielewielorybów.
Na morzu można także zobaczyć foki. Szacuje się, że dwa miliony fok żyje w wodach Grenlandii. Są też morsy, które można zobaczyć przede wszystkim w północnej i wschodniej Grenlandii.
Pierwsze spotkanie z dużymi zwierzętami na Grenlandii zazwyczaj odbywa się bardzo szybko po przyjeździe. Ponad 3000 piżmo wołów mieszka w okolicach Portu lotniczego Kangerlussuaq a niektóre z nich można zobaczyć w najbliższej okolicy. Jedno godzinne zwiedzanie okolicy, jest najczęściej spotkaniem z tymi dużych, zwierzętami.

w Grenlandii można zobaczyć też stada reniferów. Renifer jest bardzo płochliwy, a jeśli decydują się na wycieczkę saniami będziesz miał szansę ubrać się w stroje wykonane z reniferów.

Niedźwiedzie polarne żyją głównie w północnej i wschodniej Grenlandii, ale również dochodzą do południowej Grenlandii. Spotkania z niedźwiedziami polarnymi są niezwykle rzadkie, za wyjątkiem północnej i wschodniej Grenlandii i nie są konieczne środki ostrożności poza tymi regionami.

Północno-wschodniej części Grenlandii jest park narodowy o rozmiarze większym niż Anglia i Francja razem wzięte, to największy park narodowy na świecie. Niedźwiedzie polarne, morsy, renifery, woły piżma i wilki mieszkają tu wraz z mniejszymi zwierzętami. Jest tu także wiele gatunków ptaków.
12 3 12
  • Użytkownik Zadane
2010-02-23T16:02:22+01:00
Świat zwierzęcy Grenlandii jest dość ubogi ze względu na trudne warunki klimatyczne. Na lodowcu, zajmującym 5/6 powierzchni wyspy praktycznie nie ma zwierząt. Na wybrzeżach żyją m.in. renifery, piżmowoły, niedźwiedzie polarne, pieśce (lisy polarne), wilki polarne, zające polarne, gronostaje, lemingi, a także ptaki – m.in. edredony, gęsi, mewy, pardwy i sowy śnieżne. Morze w pobliżu wyspy zamieszkane jest przez liczne ryby (np. rekiny, łososie, dorsze i mallotusy) a także duże ssaki morskie (około 30 różnych gatunków, m.in. wale grenlandzkie, białuchy, narwale, morsy oraz kilka gatunków fok, np.: grenlandzka, wąsata, obrożna (nerpa) itd.). Ponadto grenlandzkie wody zamieszkują liczne gatunki drobnych zwierząt (tzw. kryl), stanowiących pożywienie kręgowców, a spośród nich największe znaczenie mają krewetki.

Na Grenlandii żyje ok. 700 gatunków owadów i pajęczaków: liczne komary, motyle, trzmiele i pająki.;))
6 4 6