1)
Podkreśl cechy charakterystyczne dla tego gatunku(BAŻANT ŁOWNY),zwiazane z rozmnazaniem

jajorodnosc,przemiana pokolen, rozwoj prosty, rozdzielnoplciowosc,samozaplodnienie,dymorfizm plciowy, obojnactwo, zyworodnosc, rozwoj zlozony

2)
Podaj roznice miedzy podzialem komorki a paczkowaniem.:)))

1

Odpowiedzi

2009-10-16T15:51:32+02:00
1. jajorodność
rozój prosty
rozdzielnopłuciowość
zyworodność

2.Podział komórki - proces zachodzący u wszystkich żywych organizmów, w którym komórka macierzysta dzieli się na dwie lub więcej komórek potomnych. Najpierw następuje podział jądra komórkowego poprzez mitozę, mejozę lub amitozę. Po podziale jądra dzieli się cytoplazma - cytokineza. Podział komórkowy jest jedną z faz cyklu komórkowego.

Pączkowanie - jest to rodzaj rozmnażania bezpłciowego. Polega ono na wytwarzaniu przez rodzicielski organizm małego fragmentu, który po oderwaniu się od rodzica samodzielnie rozwija się w identyczną genetycznie jego kopię. Można powiedzieć, że z genetycznego punktu widzenia pączkowanie to rodzaj klonowania. Przez pączkowanie mogą rozmnażać się np. gąbki, parzydełkowce, stułbie, u których proces ten jest poprzedzony mitotycznym podziałem jądra komórkowego. Wiele roślin (np. byliny) również potrafi się rozmnażać przez pączkowanie.

nie wiem czy dobrze ;P
6 3 6