Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-23T12:37:50+01:00
Justyna Kowalczyk wywalczyła srebrny medal na olimpijskiej trasie w kanadyjskiej miejscowości Whistler 17 lutego. Nasza zawodniczka była faworytką finału. Przez dłuższy czas prowadziła, jednak na ostatnim zakręcie przed stadionem wyprzedziła ją Norweżka Marit Bjoergen. I nie oddała już ona prowadzenia. Zdobyła złoty medal, srebrny przypadł Justynie Kowalczyk. Na trzeciej pozycji uplasowała się Petra Majdić.
Wszyscy Polacy z dużą niecierpliwością czekali na środowe sprinty, bo była to niezwykle realna szansa na drugi medal dla Polski podczas dwudziestych pierwszych zimowych igrzysk olimpijskich za przyczyną fenomenalnej w tym sezonie Justyny Kowalczyk, która nokautuje rywalki w klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji Pucharu Świata. W biegu sprinterskim na 1,4 kilometra znakomita zawodniczka z Kasiny Wielkiej nie zawiodła i po sukcesach z mistrzostw globu z czeskiego Liberca, tym razem była druga i przegrała jedynie z reprezentantką Norwegii Marit Bjoergen. Petra Majdic zaliczyła świetny występ mimo poważnej wywrotki, jaka przydarzyła się jej na treningu tuż przed kwalifikacjami. Słowenka była mocno poturbowana i nie kryła zmęczenia i bólu po przekroczeniu linii mety.

wybrałam to wydarzenie ponieważ bardzo kibicowałam naszej rodaczce. do końca wierzyłam, że mamy realne szanse na złoto. myślę, że należy być sportowym patriotą i kibicoweać Polakom do końca, ponieważ potrafią nam udowodnć, że na to zasługują.
1 5 1