Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-23T12:58:50+01:00
Tomek Wilmowski to 14-letni chłopiec, który urodził się i mieszkał w Warszawie. Uczęszczał do gimnazjum.
Od śmierci matki był właściwie sierotą. Ojciec uciekł za granicę, by uniknąć zesłania na Sybir. Był wychowywany przez wujostwo K Arskich którzy traktowali go jak własnego syna. Odziedziczył po swoim ojcu zdolność do nauki, a szczególnie do geografii. Ma wielu przyjaciół i chętnie im pomaga.
Jest wysokim blondynem o wysportowanej sylwetce i niebieskich oczach. W trakcie podróży do Australii opalił się i zmężniał. Jest bardzo dobrym strzelcem. Poza tym jest wrażliwy, pomysłowy i sprytny. Często zadziwiał pomysłowością. Lubił wyprawy i chętnie w nich uczestniczył. Kochał podróże. Z przyjemnością poznawał historie Australii i zbierał o niej informacje. Był wspaniałym podróżnikiem. Zawsze starał się być posłuszny Ojcu.
Tomek był miły dla innych. Zdarzało się, że spotykało go wiele przygód, nie zawsze miłych, z których wychodził obronną ręką, dzięki pomocy swoich przyjaciół i dzięki własnym umiejętnościom. Na Przykład po uratowaniu Sally wszyscy zaczęli go uważać za prawdziwego mężczyznę.
Myślę że Tomek jest bardzo fajny i sympatyczny. Chętnie bym się z nim zaprzyjaźniła. Zawsze pomaga w potrzebie i jest mądry i szczery. Jego postać mnie bardzo zaciekawiła i sadze że jest dobrym wzorem do naśladowania.

Mam nadzieję, że pomogłam . Jeżeli Ci się podoba daj najlepszą ;]
4 3 4
2010-02-23T13:00:54+01:00

Tomek był dobrze zbudowanym, eleganckim blondynem. W książce nie posiadamy jednak za wiele informacji na temat jego wyglądu zewnętrznego.
Bohater był miły, optymistyczny.” Może nie będzie tak źle. Najważniejsze to nie tracić ducha – szepną Tomek, ściskając łokieć przyjaciela.” Postać była zdolna, mądra i spostrzegawcza. Bohater szybko uczył się nowych umiejętności np. jazda konna. Jego stosunek do innych ludzi był życzliwy, otwarty, ciepły. Tomek potrafił okazywać szacunek innym ludzi nawet, jeśli nie przepadał za nimi. Postać była wymagająca wobec siebie, obowiązkowa, pracowita, odpowiedzialna i sądzę, że właśnie to sprawiało, że szybko się uczył. Tomek lubił geografię i przyrodę. Oba przedmioty były jego ulubionymi w szkole. Dlatego właśnie był wrażliwy na piękno przyrody.
Moim zdaniem ta postać była bardzo pozytywna. Tomek dobrze się uczył, posiadał dużą wiedzę i różne umiejętności. Ten bohater zaimponował mi. Chcę naśladować jego zachowanie.
3 4 3