Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-16T17:17:18+02:00
Trzy dominujące rodzaje ubezpieczeń:

* Preferred Provider Organization (PPO): posiadając ubezpieczenie typu PPO, masz dostęp do szerokiej sieci lekarzy i szpitali. Możesz również korzystać z opieki medycznej spoza sieci, ale wiąże się to z większymi kosztami.
* Health Maintenance Organization (HMO): z nielicznymi wyjątkami jak np. poważne zagrożenie dla zdrowia lub życia (emergency), członkowie ubezpieczeń HMO muszą korzystać z opieki medycznej w sieci HMO. W większości przypadków HMO nie pokrywa kosztów usług medycznych otrzymanych poza siecią. Musisz wybrać lekarza pierwszego kontaktu, który wypisuje skierowanie do lekarzy specjalistów na wypadek takiej potrzeby. Nie możesz iść bezpośrednio do specjalisty, musisz otrzymać skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. HMO występuje częściej w ubezpieczeniach grupowych w pracy, aniżeli indywidualnych czy rodzinnych.
* Point of Service (POS): łączy w sobie cechy ubezpieczenia PPO i HMO. POS jest elastyczniejszy niż HMO, chociaż również wymaga wybrania lekarza pierwszego kontaktu. Można korzystać z usług medycznych spoza sieci, ale tak jak w przypadku ubezpieczeń PPO, wiąże się to z wyższymi kosztami. Jednakże, jeżeli lekarz pierwszego kontaktu skieruje Cię do specjalisty spoza sieci, firma ubezpieczeniowa pokrywa koszty wizyty.