Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-23T14:53:02+01:00
Nel ma osiem lat, jasne włosy, zielonkawe oczy i dużo wdzięku.
Jest ukochaną i rozpieszczoną jedynaczką owdowiałego wcześnie pana Rawlisona, jednego z dyrektorów kampanii Kanału Sueskiego.
Wychowana w dobycie, otoczona miłością nigdy, do momętu porwania, nie zetknęła się z niegodziwością ludzi, nigdy nie musiała martwić się czy trudzić w jakikolwiek sposób.
Porwanie, a potem ucieczka kształtują u niej zalety charakteru godne podziwu.Przede wszystkim Nel, hojnie darzona miłością, potrafi przekazać tę miłość ludzią i zwierzętom.Dziewczynka nie pozwala nikomu zrobić krzywdy.Mała i krucha dzielnie staje w obronie bitego Stasia przez porywaczy, wykazując tym samym wielką odwagę.
Bez szemrania znosi niewygody podróży:upał,pradnienie, trzęsiącą jazdę na wielbłądzie.Do Stasia ma nie ograniczone zaufanie ale po zabiciu porywaczy i ten ukochany przyjaciel i opiekun napełniał ją przerażeniem.Nel boi się chłopca na pewien czas przestaje mu ufać, zupełnie jak by nie wiedziała czego może się po nim spodziewać Troskliwą opieką chłopiec odbudowuje zaufanie małej przyjaciółki, zwłaszcza uratowanie słonia przekonuje Nel że Staś się zmienił.Według Nel jest teraz dobrym i szlachetnym Stasiem jakiego znała do tej pory
Myślę że mała Angielka jest postacią nie docenioną, ginącą w cieniu swojego wspaniałego przyjaciela. A przecież została poddana cięższej niż Stać, bo była od niego młodsza, słabsza i gorzej przygotowana do znoszenia trudów i niewygód.Jednak nie załamała się, w miarę swych sił i możliwości wspierała chłopca w ciężkich momentach dodawała mu otuchy.Przede wszystkim nigdy nie zwątpiła w Stasia, co było szalenie ważne, dzięki temu Staś nie zwątpił w siebie i szczęśliwie przeprowadził Nel przez pustynię i puszczę
32 4 32
2010-02-23T15:00:48+01:00
Nel była dziewczynka ładna i mądra choć miała tylko 8 lat. Czasem się bała a czasem umiała się podjąć trudnego zadania. kiedy Staś zabijał porywaczy Nel bardzo się wystraszyła. Zrozumiała że Staś dla ratowanie siebie i jej jest gotów na wszystko. Nel podczas podróży wykazała się dobrodusznością ponieważ nie dała zostawić słonia tylko chciała żeby wzięli go ze sobą, w tej sytuacji Nel też wykazała się odwagą ponieważ wsiadła na dzikiego słonia nie zważając na konsekwencje i na to co to zwierze mogło jej zrobić.


myślę że pomogłam :D
Pozdro ;*

Liczę na naj
65 2 65