Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-23T15:02:45+01:00
Informacje ogólne
CV to wizytówka przyszłego pracownika, dokument, w którym umieszczamy nasze dane osobowe, informacje na temat wykształcenia, kursów, umiejętności, zainteresowań, karierze zawodowej (ewentualnej). Należy mieć świadomość, że osoby odpowiedzialne za rekrutację poświęcają ok. 20 sec na przeczytanie naszego curriculum vitae. W jaki sposób zainteresować potencjalnego pracodawcę naszą osobą? Jak napisać cv, aby pracodawca zwrócił właśnie na nie uwagę? Jak powinno wyglądać cv idealnego pracownika? Czym się „pochwalić”, co wyróżnić, jakich błędów nie popełniać? Informacje na ten temat i wiele innych związanych z tematyką pracy zawiera ten poradnik.
Idealne CV
Do cv zawsze dołączamy list motywacyjny, chyba, że w ogłoszeniu jest zaznaczone inaczej.
Przyjęło się, że dane jakie zamieszczamy w cv powinny mieścić się na jednej stronie. Jeżeli jednak jest ich więcej, należy kontynuować na następnej kartce, nie na obu stronach tej samej kartki
Do drukowania wybieramy papier biały, dość gruby, taki aby się łatwo nie zaginał. Gotowe CV wkładamy w odpowiednią koszulkę, wcześniej nie zaginając
CV ma być przejrzyste i schludne. Informacje, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę pracodawcy możemy wyróżnić pogrubioną czcionką.
Do CV możemy dodać zdjęcie, niekiedy jest to wyraźna prośba pracodawcy. Powinna być to fotografia taka jak do dowodu osobistego, bądź innego dokumentu. Niedopuszczalnym jest dołączanie zdjęcia z wakacji lub luźnego spotkania ze znajomymi. Jeżeli dołączasz zdjęcie luzem pamiętaj o jego podpisaniu.
Unikaj błędów stylistycznych, ortograficznych i logicznych. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać do tego, że wszystkie informacje zamieszczane w CV powinny być prawdziwe.
Jeżeli podajemy adres e-mail postarajmy się, aby nie był to adres w sytlu wampirek@... Profesjonalnie wyglądają aliasy pocztowe z imieniem i nazwiskiem np. Adam_nowak@...
Pisząc CV należy zwrócić uwagę, o jakie stanowisko się ubiegamy i skonfrontować nasze umiejętności z wymaganymi/preferowanymi przez pracodawcę. Wybieramy te, które nie kolidują z cechami idealnego pracownika na dane stanowisko.
Najważniejsze atuty przemawiające na naszą korzyść przedstawiamy na początku, mamy wówczas pewność, że zostaną przeczytane.
Wygląd CV jest kwestią naszej wyobraźni i gustu, winna być jednak zachowana przejrzystość. Jeżeli ubiegamy się o pracę jako grafik komputerowy możemy pokusić się o małą ekstrawagancję i już w dokumentach aplikacyjnych pokazać nieco naszych umiejętności.
2010-02-23T15:29:06+01:00
Http://www.cv.pomysl.com/cv.php tu masz wzór CV