Odpowiedzi

2010-02-23T15:50:03+01:00
Dlaczego dzieci chcą oglądać telewizję? Cóż, ciekawe pytanie i odpowiedzi nieskończoność. Zacznijmy od bardzo wczesnego okresu rozwoju.
Niemowlaki w zasadzie nie dostrzegają telewizji jako rozrywki, poznają ją powoli. Ciekawią ich głównie bajki i kolorowe obrazki.

Później, dzieci uwielbiają bajki. Starają się nigdy nie przegapić dobranocki, czy swojej ulubionej kreskówki. Zaczynają też oglądać seriale i filmy.

W wieku już nastoletnim dzieci, a w zasadzie młodzież, uważa telewizję za główną rozrywkę. Uwielbia spędzać popołudnia na wygodnej kanapie z pilotem w ręku.

Ale tak w zasadzie, nie ma odpowiedzi co dzieci ciągnie do telewizji. Możemy się jedynie domyślać: rozrywka, chęć pooglądania innych ludzi, po prostu sposób na zaspokojenie nudy i samotności.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-23T15:50:18+01:00
Dzieci chcą oglądać telewizje, ponieważ :
- mogą dowiedzieć się z niej dużo rzeczy, o których dotąd nie wiedziały.
- mogą rozwijać wyobraźnie.
- mogą uzyskać odpowiedzi na pytania, na które rodzice nie chcą odpowiadać.
- poszerza się ich wiedza.
2 4 2
2010-02-23T15:51:25+01:00
W telewizji coś się dzieje. Jeśli rodzice poświęcają dziecku mało czasu to oglądając telewizję dziecku szybciej mija czas i się nie nudzi. Miedzy programami, filmami i bajkami są reklamy.Często reklamuje się zabawki. Reklamując pokazujemy dziecku bajkowy świat i to tez zachęca go do oglądania telewizji i oderwania się od szarej rzeczywistości.Często chcą się dowiedzieć więcej na jakiś temat. Oczywiście też oglądają seriale dla dorosłych a by zobaczyć jak wygląda życie dorosłego człowieka.

Mam nadzieję,że pomogłam:)