Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-23T16:38:36+01:00
Wydarzenia polityczne:
ustawa o paleniu tytoniu w miejscach publicznych
jak sie okazalo palacze moga jeszcze przez "chwile " odetchnąc z ulga.na piatkowym Sejmie miano zatwierdzic i wprowadzic w zycie ustawe o zakazie palenia tytoniu w miejscach publicznych. Zostało ono jednak przeniesiono na następne posiedzenie, które planowane jest na 3-5 marca.
Powodem przełożenia głosowanie jest brak opinii MSZ o zgodności ustawy z prawem europejskim.

Sikorski kontra Kaczyncki czyli...
Chcę być prezydentem, by odsunąć braci Kaczyńskich
Po to chcę być prezydentem, aby polityka hakowa i ci, którzy ją uprawiają - bracia Kaczyńscy - zostali odsunięci od wpływu na polskie sprawy - tak Sikorski skomentował w Radiu Zet słowa prezesa PiS. W wywiadzie dla "Newsweeka" Jarosław Kaczyński powiedział, że są haki na szefa MSZ.
czyli mozemy byc przygotowani na kolejna afere?

Kaczynski...
Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że nawołując do niepłacenia abonamentu politycy Platformy Obywatelskiej popełnili przestępstwo. Wyjaśnia, że bezprawne jest nakłanianie obywateli do nie uiszczania danin publicznych

Prezydent wezwał UE do "solidarności" z Polakami na Białorusi. Borys dziękuje za wsparcie
Chcę wezwać Unię do solidarności. Sytuacja na Białorusi pogarsza się już od roku - powiedział Lech Kaczyński na specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się z uczestnictwem Andżeliki Borys. - Prezydent Kaczyński jest też naszZdaniem Kaczyńskiego, "Polska broni nie tylko Polaków, ale także uniwersalnych zasad", którymi są "społeczeństwo obywatelskie, sprawiedliwość, czy prawa opozycji na Białorym prezydentem. Dziękujemy za wsparcie - powiedziała Borys.
W wystąpieniu Lecha Kaczyńskiego nie zabrakło ostrych słów pod adresem rządu Donalda Tuska: "Chciałbym podkreślić, że sytuacja Polaków pogarsza się już od roku. Dotychczasowe dziania rządu, mimo najlepszej woli, nie przyniosły rezultatów

Pierwsze twarde dowody na tajne loty CIA do Polski
Oficjalny rejestr lotów uzyskanych przez Helsińską Fundację Praw Człowieka potwierdza, że w 2003 r. samoloty czarterowane przez CIA przynajmniej sześć razy lądowały na lotnisku w Szymanach na Mazurach. - To przełom. Informacje te nie pochodzą z anonimowych źródeł. Są to dane uzyskane od organu państwowego
Fundacja otrzymały rejestr lotów na skutek złożenia wniosku do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej o udostępnienie informacji publicznej na temat lotów trzech samolotów (o numerach identyfikacyjnych: N63MU, N379P oraz N313P) wykorzystywanych przez CIA w programie tajnych więzień. - Ku naszemu zaskoczeniu otrzymaliśmy odpowiedź na temat dwóch samolotów (N379P i N313P) - tłumaczyła Dorota Pudzianowska, szefowa Obserwatorium Działalności CIA na Terytorium RP. Wcześniej instytucje państwowe wielokrotnie odmawiały udzielenia tego typu informacji.

Z 19 stron zawierających zakodowane informacje o lotach wynika, że samoloty lądowały na lotnisku w Szymanach łącznie sześć razy w okresie od lutego do września 2003 r. Pięć samolotów przyleciało z Kabulu w Afganistanie, jeden zaś z Rabatu w Maroko, czyli z miejsc, w których przetrzymywani byli więźniowie CIA.