To jest o KRZYZAKACH
1) Gdy bys byl Zbyszkiem którą panne bys wybrał ( Dnusie czy Jagienke) odpowiedz uzasadnij.
2) Gdyby Danusia i Jagienka Zyly w XXI wieku zawody mogły by uprawiać.
3) Przygotuj sie do charakterystyki Zbyszka .(napiszcie cos mi o nim i gitara )

2

Odpowiedzi

2010-02-23T16:22:54+01:00
Gdybym był Zbyszkiem wybrałbym Jagienkę, ponieważ jest to dziewczyna zaradna, wesoła, gospodarna i odważna, która potrafi radzić sobie z przeszkodami i wymaganiami jakie stawia życie.

Danusia mogłaby być sekretarką, jest ona cicha i spokojna. Nie sprzeciwia sie nikomu. Mogłaby byc również pielegniarką/lekarką lub śpiewaczką (piosenkarką)

Jagienka natomiast nadawałaby sie na nauczycielke, poniewaz dobrze odnajduje sie w różnycg sytuacjach i poradziłaby sobie z dziecmi. Byłaby tez dobra godpodynią

A co do Zbyszka to zostawiam link: http://www.bryk.pl/teksty/gimnazjum/j%C4%99zyk_polski/charakterystyki/2603-charakterystyka_zbyszka_z_bogda%C5%84ca_krzy%C5%BCacy_h_sienkiewicza.html

jest ich wiecej w necie jak chcesz :)
2010-02-23T16:32:07+01:00
1) na miejscu Zbyszka wybrałabym Danusie , ponieważ gdyby nie to że Danusia rzuciła Zbyszkowi białą chustę to on by stracił głowę. Jest ona bardzo młodą kobietą, która pięknie gra na lutni.

2) Danusia mogłaby być księżniczka, natomiast Jagienka pracować by mogła pomagając innym.

3) Zbyszko jest to młody, ale zarazem odważny rycerzem. Ma smukła sylwetkę i jest wysoki. Jest bratankiem Maćka z Bogdańca.
Młody rycerz ma bardzo dobre serce i jest bardzo związany ze stryjem. Lubi pomagać chorym, ponieważ zainteresował się Maćkiem kiedy był chory, jak i również Okaleczonym Jurandem ze Spychowa. Zbyszko jest sprytnym, zaradnym,mądrym mężczyzną.
Uważam iż Zbyszko jest godnym bohaterem do naśladowania.
1 5 1