Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-23T16:25:05+01:00
Kamil i ja, ponieważ jesteśmy osobami nie wierzącą w wiarę chrześcijańską, chodzimy na lekcję etyki. Prowadzi je młoda nauczycielka. Jest bardzo lubiana w szkole. Niestety Kamil ma inne o niej zdanie, uważa ją za wredną i wścibską babę, która się we wszystko wtrąca. Może tak mówić, ponieważ skończyła między innymi studia psychologiczne o wydziale resocjalizacji młodzieży. Dlatego chce wszystkim pomagać, co Kamil odbiera za wścibskie.
Podczas, gdy inni poszli na religię Kamil i ja pobiegliśmy na lekcję etyki, ale oczywiście był on cały zniechęcony i naburmuszony. Nagle Kamilowi coś się stało i nie z gruszki, ni z pietruszki zaczął ją wyzywać od wścibskich jędz.
- Nie nawidzę Cię, uwzięłaś się na mnie.
- Jak Ty do mnie mówisz ? Co Ci zrobiłam, czy Cię czymś uraziłam ?
- Jesteś starą jędzą, nikomu nie potrzebną...
- Nie jestem Twoją matką, żeby Ci to mówić, ale do starszych należy mieć szacunek. Uspokuj się!
- Do Ciebie nigdy nie będę miał szacunku, nie nadajesz się nawet na sprzątaczkę!
- Nie mów tak do mnie, jest ,mi z tego powodu przykro. Dobre maniery wymagają przeprosić za takie zachowanie. Ale Ty chyba jesteś pozbawiony wszelkich zasad moralnych.
- Tak, nie nauczyłaś mnie tych zasad, a to chyba Twoje zadanie, skoro chodzę na etykę. Jesteś śmieszna.
- Natychmiast się uspokój. Nikomu nie powiem o tym zajściu, ale masz mnie przeprosić i nauczyć się zasad dobrego wychowania, które dam Ci na kartce. W następny poniedziałek napiszesz z tego kartkówkę, jeśli jej nie zaliczysz całe zajście zgłoszę pani dyrektor.
- Niech Pani będzie, przepraszam i obiecuję, że napiszę tą kartkówkę.
- Cieszę się bardzo, że mnie przeprosiłeś. Mam nadzieję, że inni będą brali z Ciebie przykład pod względem przepraszania i zachowania się jak mężczyzna.
To było dziwne, ona była cały czas spokojna, a on się gotował. Nie wiem co się stało Kamilowi, że nagle tak zareagował. To do niego niepodobne, że przeprosił ją. Musiała uderzyć w jego czuły punkt, ale nie mam pojęcia, w którym momencie. To był dla mnie prawdziwy szok. Jestem bardzo ciekawa, co się wydarzy na następnej lekcji.
- Przejdźmy moi drodzy do następnego tematu, który przyszedł mi do głowy przed chwilą ''Savoir vivre''. Może to dam jeszcze więcej do myślenia, po tej kłótni.
- Ja na prawdę Panią przepraszam - powiedział Kamil skruszonym głosem.
Coś go wtedy gryzło, ukrywał coś przed nami wszystkimi.
- Skończmy już tą rozmowę Kamil i zapomnijmy o tym. A teraz podyktuję Wam najważniejsze zasady dobrego wychowania:
1.Nowe znajomości:
Przy zawieraniu nowych znajomości ważne jest, aby na początku przedstawić osobę mniej ważną osobie ważniejszej.
2.Przywitanie z inną osobą:
Zawsze jest tak, że to kobieta pierwsza powinna wyciągnąć rękę do mężczyzny, starsza osoba do młodszej i szef do pracownika.
3.Zachowanie w kinie i teatrze:
Jeżeli wybieramy się do kina/teatru sami bądź z osobą towarzyszącą nie należy się spóźniać, gdyż innym ludziom mogłoby to przeszkadzać. Zawsze do rzędu należy wchodzić przodem do siedzących. W kinie/teatrze nie wolno śmiecić, szeleścić papierkami, komentować na głos filmu/przedstawienia, a także nie należy wychodzić przed zakończeniem.
4.Na przyjęciu:
Na przyjęcia także nie należy się spóźniać.
5.W mieście:
Kulturalny człowiek na ulicy nie śmieci i nie spluwa na chodnik. Nie może on pokazywać palcem niczego ani tym bardziej kogoś, bo ta osoba mogłaby się poczuć obrażona. Każdy wychowany człowiek powinien wiedzieć, że po chodniku powinien się poruszać prawą stroną a nigdy lewą, bo wtedy mogłoby dojść do zderzenia z osobą z naprzeciwka.
6.Przy dawaniu prezentu:
Osoba dająca prezent powinna trafić w gust solenizanta, aby on nie poczuł się urażony.
7.W rozmowach telefonicznych:
Nie wypada do nikogo dzwonić po godzinie 22.00, gdyż mogłoby się okazać, że dana osoba lub członek jej rodziny mógłby zostać obudzony.
To chyba jedne z najważniejszych zasad, któr wszyscy musicie zapamiętać. Zaraz zadzwoni dzwonek na przerwę, możecie się pocichu już spakować.
Gdy zadzwonił dzwonek, wszyscy wyszli z klasy. Pozostał tylko Kamil z panią. Nie wiem o czym rozmawiali, a nie wypadało mi spytać się o to jego. Mam nadzieję, że zapamięta coś i się zmnieni, bo mi jego zachowanie też przeszkadzało.
13 3 13
2010-02-23T16:26:21+01:00
Jak wiesz jestem spóźnialska, ale dzisiaj pobiłam wszelkie rekordy! Miałam iść do szkoły na godzinę 08:10, a przyszłam na 10:00. Coś się ze mną dzieje.Ostatnio mam co raz więcej spóźnień, muszę przemyśleć swoje postępowanie.A tymczasem postanowiłam napisać wypracowanie na temat: jak uczeń powinien zachowywać się w szkole i na lekcjach?
Myślałam bardzo długa jak mogę takie wypracowanie napisać, ale napisałam. Oto one:
Nie od dzisiaj wiemy, iż na naszej planecie są uczniowie, którzy lubią się uczyć, ale są i tacy, którzy chodzą do szkoły, bo muszą. Niestety osoby wymienione jako drugie nie zachowują się w szkole jak należy, tzn. rozrabiają, dokuczają innym uczniom, są nieodpowiedzialni, nie słuchają poleceń nauczyciela oraz nie odrabiają zadań domowych.
Uczniowie, którzy nie słuchają poleceń nauczyciela winni są przeprosić ich za swoje postępowanie. Nauczyciel jest człowiekiem, który poświecą swój czas na naszą edukację i rozwój. Stara się abyśmy byli w przyszłości ludźmi wykształconymi.
Nieodrabianie prac domowych jest drugim, tak samo ważnym powodem, dla którego pisze to wypracowanie. Wiele osób myśli, że jak nie odrobią zadań to nic się nie stanie. Jest inaczej, Trzeba odrabiać zadane przez pedagoga prace domowe, ponieważ chce on zobaczyć czy pracując sami poradzimy sobie z omawianym tematem. Taki rodzaj pracy jest tez samo sprawdzeniem siebie, czy potrafię rozwiązywać zadnia.
Dokuczanie innym, sprawianie im przykrości jest dla prześladowców przyjemnością. Chcąc uwolnić swoje emocje krzyczą na młodszych, biją ich, popychają i szturchają. Gdy będziemy patrzeć na takie negatywne w skutkach postępowanie sami w nich uczestniczymy.
Każdy uczeń powinien zachowywać się odpowiednio i kulturalnie. trzeba być tolerancyjnym dla innego człowieka.
Jak widzisz, Pamiętniku napisałam to wypracowanie i postanowiłam się zmienić, a mianowicie: od teraz poświęcam więcej czasu na naukę! Stanę się uczennicą z dobrymi wynikami w nauce i będę postępować według kodeksu człowieka moralnego.
5 3 5