Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-23T17:13:11+01:00
Czas Wielkiego Postu, to czas szczególnego działania Pana Boga.. To czas, w którym człowiek dobrowolnie wychodzi na pustynię swojego serca. To dzięki temu Pan obficiej rozlewa swoja własną łaskę na każdego z nas...
Otwarte serce to przede wszystkim zwrócenie się ku Bogu, to zmiana dotychczasowego błędnego myślenia, to wejście w siebie i uznanie, że bez Jego pomocy nic nie jestem w stanie zrobić... To serce, które tylko czeka na Niebieski Pokarm - Eucharystię - Jezusa Chrystusa.
Żeby jednak otworzyć swoje serce wewnętrznie trzeba przygotować się na zewnątrz : owszem ,, rozdzierać serce" ale i zmieniać styl życia - na ten dobry - miły Bogu.

Dlatego sądzę, że czas Wielkiego Postu to czas spotkania Boga oraz drugiego człowieka. Jest to moment , w którym człowiek poświęca coś, aby odnaleźć Boga w swoim życiu. Wyrzekamy się drobnych przyjemności, z naszej wolnej woli, aby spotkać osobę, która odgrywa główną rolę w Wielkim Poście. Jezus nie bez powodu bez szemrania podąża na Golgotę, chce pomóc, zbawiając wszystkie pokolenia. Dlatego potrzebne jest nam, abyśmy spotkali Go, na Jego Drodze Krzyżowej i tak jak Weronika, Szymon z Cyreny lub Maryja stanęli przed Nim, i w jakiś sposób przynieśli ulgę.
Tak naprawdę spotykamy Go codziennie, nie tylko w Wielkim Poście, ale ten czas spotkania, który ofiarowuje nam Kościół, ma być czasem spożytkowanym na naszą własną drogę krzyżową, na kroczenie z własnym krzyżem u boku zmierzającego tam Boga.

...................................................................
Mam nadzieję, że pomogłam. jak nie usuniesz spacji to masz pół strony a4.
3 4 3