PROSZĘ O POMOC. MAM TO NA JUTRO!


zad.1 Odległość między miastami wynosi 2020 km. Z tych miast wyleciały naprzeciw siebie dwa samoloty. Po 3 godzinach okazało się, że jeden przebył odległość 864 km, a drugi 778 km. Jaka odległość pozostała im do spotkania?
zad. 2 Rolnik kupił 4 tony żyta po 250 zł za tonę, 2 tony jęczmienia po300zł od tony i tonę pszenicy po 500 zł. Ile średnio kosztowała go tona zakupionej mieszanki?
zad. 3 Oblicz średnią ocenę Kasi z matematyki, jeżeli w ciągu smestru uzyskała 4 oceny dobre, 2-bardzo dobre i dwie dostateczne.
zad. 4 Rodzice Ani wybrali się do sklepu po sprzęt w związku z planowym wypoczynkiem. Zapoznali się z cennikiem.
Sprzęt sportowy :
leżak-58zł
hamak-57zł
krzesło-16zł
namiot-279zł
stolik-45zł
śpiwór-28zł
a) Ile zapłacą za stolik, trzy krzesła i namiot?
b) Czy starczy im pieniędzy, jeżeli zakupy zaplanowali wydać 350zł?
zad. 5 Na podstawie cennika opłat oblicz najniższy dzienny koszt pobytu czteroosobowej rodziny na wczasach w ośrodku wypoczynkowym
Cennik opłat:
pokój 1-osobowy:60zł/dobę
pokój 2-osobowy:90zł/dobę
pokój 4-osobowy:140zł/dobę
Stawka dziennego wyżywienia na 1 osobę 34zł
zad. 6 Za trzy kg winogron po 9zł i dwa kg gruszek zapłacono 35zł. Ile kosztował jeden kilogram gruszek?
zad. 7 Mama kupiła Olkowi spodnie i kurtkę. Za te trzy rzeczy zapłaciła razem 332zł. Ile kosztowały spodnie, a ile kurtka, jeżeli kurtka była trz razy droższa od spodni?
zad. 8 Za komputer i aparat cyfrowy zapłacono 4556 zł. Ile kosztował każdy z przedmiotów, jeżeli aparat był o 1884 zł tańszy od komputera?
zad. 9 Pan Karol do swojego sklepu warzywnego zakupił w hurtowni 50kg winogron po 8zł za kilogram. Pierwszego dnia sprzedał 35kg po 12zł za kilogram, drugiego 10kg po 10zł za kilogram, a trzeciego dnia resztę po 8zł za kilogram. Oblicz zysk pana Karola.
zad. 10 Zaplanuj najlepsze połączenie z Przechlewa do Koszalina z przesiadką w Człuchowie na podstawie załączonych fragmentów rozkładów odjazdów, jeżeli czas jazdy z Przechlewa do Człuchowa trwa 20 minut.
Oblicz czas pozdróży z Przechlewa do Koszalina ,jeżeli czas przejazdu z Człuchowa do Koszalina trwa 2 godziny i 10 minut.
Pozkład odjazdów z Przechlewa
Człuchów : 6.40,9.20,11.20,13.30,18.10
Rozkład jazdów z Człuchowa
Koszalin: 7.3019.25,11.50,13.45,18.55



KTO TO ZROBI, TEGO KOCHAM : - **** : - D <lolz>
Dzieki wielkie, dam tylko za to 40 ptk, bo wiecej nie mam.
Kto bedzie pierwszy to bedzie mial naj, chyba ,ze ktos bedzie mial lepiej ^^ : - *
Proszę o szybkie rozwiązanie, dzięki! < 3

2

Odpowiedzi

2010-02-23T18:26:45+01:00
1)
2020 km-(864 km+778 km)=2020km-1642km=378km

Odp.378km

2)
(4*250zł+2*300zł+500zł):7=2100zł:7=300zł
Odp.300zł

3)
(4*4+2*5+2*3):8=32:8=4
Odp.4

4)
a) 45zł+3*16zł+279zł= 372zł
Odp. 372zł
b) Odp. Nie wystarczy.
4 3 4
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-23T21:29:30+01:00
Dziewczyna chciała dwa ostatnie ;) [na PW] Więc się nie czepiać! ;/

zad.9
50 kg x 8 zł = 400 zł - Pan Karol zapłacił 400 zł

50 kg - 35 kg - 10 kg = 5 kg

35 kg x 12 zł = 420 zł
10 kg x 10 zł = 100 zł
5 kg x 8 = 40 zł
420 zł +100 zł + 40 zł = 560 zł

560 zł - 400 zł = 160 zł

Zysk pana Karola wynosi 160 zł


zad. 10
Najlepsze połączenie:
Wyjazd z Przechlewa: 11:20
Człuchów: 11:40
Wyjazd z Człuchowa: 11:50

[Czekasz tylko 10 minut]
2 3 2