Charakterystyka Ani Shirley (Ania z Zielonego Wzgórza) ma by długie.! NIE Z NETA.! ma zawiera -
początek- jak ma na imię,ile ma lat,kim byli jej rodzice (nauczycielami) i ze zmarli
rozwiniecie-wygląd
koniec-twoja ocena.
DAJE NAJ. I SPAM POWTARZAM NIE Z NETA.!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-23T18:37:21+01:00
Ania Shirley to bohaterka książki..napisz autorkę bo nie pamiętam........... dziewczynka pochodzi z rodziny nauczycieli pracujących w gimnazjum. jej rodzice umarli gdy bohaterka miała zaledwie kilka miesięcy na gruźlice. po tym zdarzeniu dziewczynka trafiała do wielu rodzin, gdzie była pomiatana, wykorzystywana i niekochana. prawdziwe szczęście zaznała dopiero na zielonym wzgórzu.
Ania Shirley jest specyficzną osobą, wydarzenia z jej życia odbiły się rykoszetem od jej duszy pozostawiając trwałe ślady. samotność zawsze jej dokuczała lecz ona znalazła na nią świetne rozwiązanie, piękną wyobraźnie. dziewczyna potrafi wymyślać wspaniałe historie i zdarzenia, potrafi czerpać radość z najmniej ciekawych wydarzeń. kiedy postawi sobie jakieś zadanie dąży do tego aby je wykonać nie zależnie od ceny. ania jest bardzo pojętna i pracowita w szkole zgarnia najleprze oceny. niestety odziedziczyła po zmarłych rodzicach wybuchowy temperament. jednak nie da się jej nie lubić, dzieli się z innymi choć sama ma tak mało. jest uczynna i dobra, poradzi sobie w każdej sytuacji a nawet jeśli nie to znajdzie dogodne rozwiązanie problemu. opisywana dziewczynka w wieku 12 lat przyjeżdża z sierocińca do nowych opiekunów. jak na swój wiek jest przeraźliwie chuda i wysoka. ma rude, długie kręcone włosy i piękne, lśniące intuicją oczy. kiedy przebywa w domu rodzeństwa............. nabiera ciała i staje się piękną dziewczyną.
anie shirlay z pewnością możemy zaliczyć do pozytywnych postaci literackicg. dziewczynka jest świetnym przykładem stawiania czoła problemom i wiary w swoje możliwości.z pewnością książka bez tej postaci nie była by tak atrakcyjna jak jest teraz.