Odpowiedzi

2010-02-23T19:30:11+01:00
Potrafi pomóc w każdej sytuacji -
Nawet milczeniem.
Znajduje czas -
Nawet, jeśli sam dla siebie go nie ma.
Szanuje to, co robisz -
I to kim jesteś.
Nie słucha tego, co mówią o Tobie inni -
Ma własne zdanie.
Liczy się z każdym Twoim słowem -
Nawet, jeśli go to rani...
Nigdy nie stawia siebie na pierwszym miejscu -
Nie zapomina o Tobie.
2 5 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-23T19:39:54+01:00
Nie muszę chcieć mieć przyjaciela. On wciąż jest przy mnie chociaż czasami tego nie czuję i nie jestem tego świadoma. To Jezus. Chociaż go nie widzę, każdego dnia, nocy mogę mu powiedzieć o wszystkich smutkach, kłopotach. Pociesza mnie i pomaga odnaleźć sens. Gdy dzielę się z nim moimi radościami i szczęściem, On cieszy się ze mną. Każdego dnia, będąc obecnym w moim sercu, pomaga mi przezwyciężać zło i radzić sobie z przeciwnościami. Jest drogowskazem, na skrzyżowaniach życia. Podpowiada mi co czynić, by wzrastać i by w sercu panowała wieczna wiosna. Nigdy mnie nie opuszcza. Choć czasami wydaje mi się, że go przy mnie brakuje, to On ciągle znajduje się u mego boku. Dzięki niemu, spełniają się moje marzenia! Pomaga mi w ich realizacji. Oboje wiemy, że jak się o coś poprosimy, to ta druga osoba nam pomoże i spełni nasze życzenie.
Nie jest to przyjaźń jednostronna. Bo choć Go nie widzę, zawsze mogę poczuć. Albo zobrazować Go sobie w pięknym widoku, czy w jakiejś najmniejszej rzeczy, sprawiającej mi radość.
W zasadzie to wiem, że mnie kocha. Tak prawdziwie i mocno. Czuję do niego to samo, dzięki czemu ta przyjaźń staje się jeszcze piękniejsza.
Jezus może być nie tylko moim Przyjacielem. Może być nim dla każdego, który tylko otworzy swe serce.

(jeżeli wolisz, żeby było napisane jakiego chciałabyś mieć... to możesz po prostu zmienić na: chciałabym mieć takiego Przyjaciela jak Jezus)

(możesz dopisać: ORĘDZIE SERCA:
We śnie szłam brzegiem morza z Panem, oglądając na ekranie nieba całą przeszłość mojego życia. Po każdym z minionych dni zostawały na piasku dwa ślady - mój i Pana. Czasem jednak widziałam tylko jeden ślad odciśnięty w najcięższych dniach mojego życia...
I rzekłam:
- Panie, postanowiłam iść zawsze z Tobą, przyrzekłeś być zawsze ze mną; czemu zatem zostawiłeś mnie samą wtedy, gdy było mi tak ciężko?
Odrzekł Pan:
- Wiesz, córko, że Cię kocham i nigdy Cię nie opuściłem. W te dni, gdy widziałaś tylko jeden ślad, wtedy ja niosłem Cię na swoich barkach...)
3 3 3
2010-02-23T20:59:42+01:00
Przyjaciela jakiego bym chciała mieć- ja nie musze chcieć ja mam Przyjaciela i jest nim Bóg. Wiem że choć Go nie widać i nie można Go dotknąć,ale jest takim Przyjacielem który mnie zawsze akceptuje taką jaka jestem.Zawsze podaje rękę, podnosi z upadku.Wynagradza moje życie bezinteresownie. Nie wywiera na mnie nacisku.Bóg mój jedyny przyjaciel który mnie zawsze wysłucha.moje nie posłuszne życie wciąż znosi.Mój Bóg kocha wszystkich na tym świecie lecz nie wszyscy kochają Go przecierz.Jaki jest Bóg? dobrze wiecie, On ma litość i ogromne współczucie.Syna jego zabito On zna to uczucie.Mój przyjaciel jest zawsze blisko kiedy go potrzebuję, ale też nie tylko jest ze mną zawsze bo bardzo mnie kocha!!!Takiego Przyjaciela również tobie proponuje!!


jak masz jakies zadania z religi to z checia rozwiaze znam sie troche na tym!!!
2 3 2