Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-23T18:49:05+01:00
Witam
zebralismy sie tu dzis aby zastanowić sie nad tym, czy warto zostać krwiodawcą. "Twoja krew - to najcenniejszy ludzki lek. Dlaczego warto zostać krwiodawca?"
otóz wiele ludzi na świecie ulega różnego rodzaju wypadkom. każda ztych osób liczy na naszą pomoc. wyobraźmy sobie sytuację w której osoba nam bliska zotaję potrącona przez zamochód, jedzie do szpitala a tam potrzebna jej nie zwłocznie krew nie jest dostępna. zaczyna sie mordercza walka o zdobycie tego jakże cennego leku. liczą sie godziny, a nawet sekundy.
każdy z nas moze byc kiedyś w takiej sytuacji. każdemu z nas może być potrzebna krew do transfuzji. dlatego zastanówmy sie nad problemem krwiodawstwa w polsce. jakże wielu ludzi jest w naszym państwie któtzy uważają że ich ten problem nie dotyczy.otóż tkwia w głębokim błędzie! znany jest nam doskonale problem trzesienia ziemi na haiti. ludzkośc ze wszystkich państw zjednoczyła się i zawiozła potrzebującym odpowiednie leki ale przede wszystkim krew niezbędną poszkodowanym. zastanówmy sie...dziś my pomożemy komuś a wprzyszłości któś może odwdzięczyć sie nam. taki mały gest z naszej stony a może uratować wiele ludzi. pomyślmy nad tym. kończąc już swe przemówienie pradnę dodać iż warto pomagać. nie dla czerpania z tego jakiś korzyści. ale przede wszystkim dlatego iż potem patrząc w lustro możemy powiedziec sobie z czystym sumieniem "zrobiłem co mogłem dla tych ludzi". pamiętajmy "płaćmy sercem za serce" a będziemy mogli czuć się godnymi chrześcijanami i prawowitymi obywatelami.

mam nadzieję że o to chodziło:) pozdr:)
5 5 5