Uzupełnij zdania

w wyniku działalności człowieka dwutlenek węgla dostaje się do atmosfery m.in poprzez....................... . Atmosferyczny dwutlenek węgla jest wykorzystywany przez producentów w procesie........... . Organizmy, które przyczyniają sie do uwalniania węgla poprzez rozkład szczątków organicznych to............... . Duża ilośc węgla znajduje się w węglu kamiennym poniważ...................

2

Odpowiedzi

2011-04-18T19:25:56+02:00

w wyniku działalności człowieka dwutlenek węgla dostaje się do atmosfery m.in poprzez spalanie odpadów . Atmosferyczny dwutlenek węgla jest wykorzystywany przez producentów w procesie fotosyntezy . Organizmy, które przyczyniają sie do uwalniania węgla poprzez rozkład szczątków organicznych to destruenci . Duża ilość węgla znajduje się w węglu kamiennym ponieważ rośliny kopalne zawierają dużo węgla w cukrach, które są materiałem energetycznym.

1 5 1
2011-04-18T19:30:57+02:00

W wyniku działalności człowieka dwutlenek węgla dostaje się do atmosfery m.in poprzez spalanie węgla. Atmosferyczny dwutlenek węgla jest wykorzystywany przez producentów w procesie fotosyntezy . Organizmy, które przyczyniają sie do uwalniania węgla poprzez rozkład szczątków organicznych to reducenci. Duża ilość węgla znajduje się w węglu kamiennym, ponieważ jest on skałą powstałą ze szczątków roślinnych, które uległy uwęgleniu.

2 3 2