Odpowiedzi

2009-10-16T21:36:30+02:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
"Sąd"
W domu Pestki doszło do sprzeczki dziewczynki z matką z powodu zbyt późnego powrotu do domu. Podczas następnego spotkania na wyspie Marian zarzucił Zenkowi kradzież pieniędzy na targu. Zenek przyznał się do winy i odszedł.
(akapit) Gdy Ula w swoim pokoju pisała list, przez okno wpadła kartka z prośbą, aby wyszła na zewnątrz. To Zenek chciał się z nią spotkać i wytłumaczyć jej, że okradł przekupkę, ponieważ był głodny. Stwierdził, iż odejdzie z wyspy, ale do domu nie wróci. Szepnął Uli, że dla niego jest jedyna na świecie. Ich rozmowę przerwał jednak przyjazd ojca dziewczynki.

"Okoliczności łagodzące"

Odejście kolegi zasmuciło chłopców, którzy odwiedzili Ulę. Wspólnie rozmawiali o Zenku i wówczas dziewczyna powiedziała im o rodzinnych kłopotach kolegi. Dzieci myślały teraz o nim inaczej. Współczuły mu, że był tak źle traktowany przez ojca.
45 4 45