Potrzebuje informacje o Fryderyku Chopinie.
Ale nie chcę całej strony z Wikipedii. Chcę najlepiej w punktach taki spis co powinno być. I krótkie notki. W punkcie pierwszym np. informacje gdzie, kiedy się urodził imiona rodziców i ogólnie KRÓTKI życiorys. w punkcie drugim o muzyce. w trzecim o rodzinie w czwartym coś jeszcze. ale nie same punkty. do każego punktu (tak jakby tytuł) krótka notka. Dlatego tyle punktów. Coś nie tak - błędna. dzięki z góry ;*

coś jak prezentacja. ale którkie notki tylko. :D i bez zdjęć.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-25T12:09:49+01:00
1.Fryderyk Chopin urodził się w Żelazowej Woli w 1810 roku. Był synem Justyny Krzyżanowskiej i Mikołaja Chopina. Był wątłym, chorowitym dzieckiem. Gdy wyjeżdżał na wakacje, miał zwyczaj pisywać listy w formie gazety.
Często chorował na zapalenie migdałów. Cały czas wtedy musiał leżeć w łóżku mimo to dzięki swojej pracowitości ukończył liceum z wyróżnieniem. Pierwsze chwile po chorobie spędzał przy fortepianie.

2.W wieku ośmiu lat zaczął koncertować publicznie. Podczas jednego z koncertów zaprezentował najnowszy wynalazek: eolomelodykon. Na innych instrumentach grywał dla cara Aleksandra. Skromnością i łagodnością zaimponował swojej pierwszej miłości Konstancji Gładkowskiej. Dięki swoim zaletom takim jak dowcipność, towarzyskość i otwartość mile przyjmowany był na imrezach.

3.Gdy miał dwadzieścia jeden lat wyjechał do Paryża. Tam utrzymywał się z lekcji gry na fortepianie, a zarobione pieniądze pożyczał potrzebującym lub kupował innym prezenty, co bardzo lubił. W wolnych chwilach rysował karykatury. W Polsce natomiast chodził na wykłady Adama Mickiewicza.

4.Jeszcze przed wyjazdem mimo jego umiejętności odmuwiono mu zasiłku na wyjazd zagraniczny.

5.W wieku 39 lat zmarł w Paryżu po ciężkiej chorobie. Ze względu na silny, zdecydowany i niezłomny charakter jego dzieł oraz wybitność i szczególne odkrycia długo pozostanie wielkim polskim kompozytorem.

Myśle, że pomogłam . Pozdrawiam ;*
42 4 42