Odpowiedzi

2010-02-23T20:27:42+01:00
"Kto nigdy nie żył" to film którego nazwę katechezą każdego czasu. To taki przekaz wiary, który porusza nie tylko umysł, ale głębię ludzkiego "ja" i jest przy tym bliski doświadczeniu życia.
To doświadczenie ciągnie za sobą ludzi młodych, bardzo błądzących. Potrzeba katechizacji jest priorytetem dla księdza który jest tak blisko ćpającej młodzieży
Katecheza odgrywa tu ogromną rolę w wychowaniu w wierze. \Nastawiona jest na dojrzewanie tej wiary u ludzi którzy niosą za sobą ogromny bagaż złych doświadczeń. Ale film pokazuje również taki obraz który w pewnym momencie powala. Nauczyciel staje się uczniem. Izoluje się i cierpi, doświadcza upokorzenie i upadek. To niesamowita jak Bóg łączy drogi ludzi doświadczonych inaczej. Narkomani i wirus HIF idą ze sobą w parze. A tu człowiek który nigdy nic nie miał wspólnego z fizycznym ćpaniem.
Zasadniczym celem katechezy w tym filmie jest wiara, którą należy wzbudzić i wychować i to nie tylko uczniów ale i uczących Dynamizm w tym filmie doprowadza do wiary dojrzałej, do świadomej przynależności do Jezusa Chrystusa, do osobowego kontaktu z Nim przez doświadczenia, choroby i upadki Ostateczny cel to zbawienie ludzi tam występujących. Nauczyciel wraca na łono swojego kościoła i skupia wokół siebie tych, którzy w niego bardzo wierzyli . tutaj wiara jest niezbędnym środkiem do osiągnięcia celu.
Myślę że dynamizmem wiary w tym filmie ma być wzajemne wzrastanie w wierze zarówno katechizowanych, jak i katechety..
1 5 1