Odpowiedzi

2010-02-26T15:27:58+01:00
Serdecznie państwa witam dzisiejszym tematem jest to jak dobrzy uczniowie są traktowani przez nauczycieli.A więc odwiedziliśmy razem z moim zespołem odwiedziliśmy jedną ze szkuł podstawowych w małopolsce.Przeprowadziliśmy tam krótkie rozmowy z uczniami.Pytaliśmy ich jak są traktowani przez nauczycieli.Ich zdaniem nauczyciele za dużo od nich wymagają oraz za dużo zadają prac domowych.Uczniowie bardzo się skarżyli i nażekali na nauczycieli.
Reportaż przeprowadził/przeprowadziła sroka97
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-26T17:46:52+01:00
W dzisiejszym wydaniu gazety chcieli byśmy przedstawić państwu sytuację polskich uczniów. Jak wiemy są uczniowie którzy przykładają się do nauki (i im to wychodzi), ale są też uczniowie którym na niczym nie zależy. W dzisiejszym reportażu chcielibyśmy poruszyć kwestię tych pierwszych uczniów.
Otóż spędzają oni większość czasu na nauce. I w szkole i w domu.
Poświęcają tyle czasu, aby tylko dostać 5. Wybraliśmy się do szkoły w Gdańsku. Przeprowadziliśmy tam ankietę w wyniku sprawdzenia, czy Ci uczniowie czują się doceniani przez nauczycieli. 87% uczniów przyznało, że najbardziej nie podobają im się sytuacje w których nauczyciele każą pisać karne kartkówki. Czyli takie, które należy pisać np. przez to, że reszta klasy była bardzo głośno. Nauczyciel wtedy każe pisać taką kartkówkę każdemu uczniowi, nie zwracając uwagi na to kto przeszkadzał, a kto nie. Niektórzy też narzekali na to, że uczniom którzy wywyższają się wiedzą zadaje się więcej zadań domowych myśląc, że taka osoba lubi odrabiać lekcje i, że niema nic innego do roboty. Od takich uczniów po prostu więcej się wymaga. Tak więc podsumowując: polscy nauczyciele są zbyt wymagający i niewyrozumiali.

Drodzy nauczyciele prosimy was w imieniu wszystkich uczniów, abyście byli mniej wymagający i bardziej wyrozumiali.

Reportaż przeprowadził/a .................


Liczę na naj ;>
1 5 1