A) Podaj przyczyny systematycznego spadku liczby ludności na Litwie, Białorusi oraz Ukrainie.

B) Podaj przyczyny ujemnego salda migracji w tych krajach.

C) Spośród wschodnich sąsiadów Polski wybierz kraj, który - Twoim zdaniem - jest najatrakcyjniejszy pod względem turystycznym. Wymień główne argumenty przemawiające za dokonanym przez Ciebie wyborem. Sporządź krótką notatkę na temat dwóch miejsc, które warto w tym kraju odwiedzic.

2

Odpowiedzi

2009-10-17T11:09:52+02:00
A) Systematyczny spadek ludności na Litwie, Białorusi i Ukrainie polega na tym, że ludzie wyjeżdżają za pracą, mniej dzieci się rodzi nie jest tak jak kiedyś, że matki rodziły po 6 czy 9 dzieci teraz rodzą jedno i koniec.
B)Ludzie tam nie przyjeżdżają bo są inne kraje, które oferują bardziej płatną pracę.
C)Według mnie jest to Rosja chociaż nie lubię tego kraju to tam chyba byłoby najciekawiej np. można tam zwiedzić Moskwę, a w niej katedry Chrystusa Zbawiciela (kopii świątyni zniszczonej przez Stalina), panoramę miasta z placu Uniwersyteckiego na Wzgórzach Wróblowych (z gmachem uniwersytetu - jedną z „Siedmiu Sióstr” czyli monumentalnych budowli z okresu stalinowskiego), kompleksu sportowego Łużniki (byłego centrum olimpijskiego), Góry Pokłonnej w parku Zwycięstwa (upamiętniającego Wielką Wojnę Ojczyźnianą z obeliskiem Zwycięstwa, muzeum, kościołem, meczetem i synagogą).Łuk Triumfalny (na cześć zwycięstwa nad Napoleonem) i wiele innych rzeczy.
130 3 130
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-17T11:18:18+02:00
A) Białoruś
Przyczyny systematycznego spadku liczby ludnosci sa problemy ekonomiczne tego kraju . Kryzys gospodarczy sprawia ze dochody uzyskiwane przez biłaruskie rodziny sa niewielkie. W rezultacie coraz wiecej małzenstw decyduje sie tylko na jedno dziecko lub nie ma ich wcale.
Litwa
Przyczyna sytematycznie malejaca liczba mieszkancow to opszczajacy kraj Litwini oraz Rosjanie emigruja do panstw Europy Zachodniej w celu znalezienia pracy oraz poprawy warunkow zycia.
Ukraina
Na Ukrainie podobnie jak na Białorusi i Litwie w ostatnich latach maleje liczba lusnosci. Wpołczynnik przyrostu naturalnego jest tam ujemny i nalezy do najnizych na swiecie. W 2006 roku wynosił on -5.6%₀.
C) Litwa jest ciekawym miejscem turystycznym znana jest przede wszystkim z trzech miast -Wilna , Trok i Kowna. Szczególnie bliska Polsce jest stolica Litwy ,Wilno. Zwiazani z nią byli bowiem dwaj najwybitnijsi tworcy polskiego romantyzmu -Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki. Wsrod licznych zabytkow tego miasta na szczegolna uwage zasługuje Ostra Brama . Jest to miejsce kultu obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej.
89 4 89