1. Czym dla ciebie jest ojczyzna? (conajmniej 5 sensowynch zdan)

2. Co to znaczy być patriota we wspolczesnej Polsce? (conajmniej 6 zdan nie potrzebuje regulki z gogle kto to jest patriota, tylko jakie cechy ma wspolczesny patriota)

3. Kto jest dla Ciebie przykladem Polskiego patrioty, a kto zasluguje na miano anty - bohatera? (conajmniej 5 zdan z sensowana i rozwinieta argumentacja nie musi byc wspolczesny bohater!)

4. Z jakiego wydarzenia w historii Polski powinnismy byc dumni, a jakiego powinnismy sie wstydzic? (prosze o conajmniej 10 zdan)

Kazdy kto napisze po mniej zdan niz potrzebuje bedzie zglaszany jako spam i bledna odpowiedz ( chyba, ze naprawde dobrze bedzie napisane).

1

Odpowiedzi

2010-02-23T20:07:18+01:00
1Ojczyzna to miejsce szczególnie bliskie każdemu człowiekowi. Jest to kraj w którym się urodziliśmy, wychowaliśmy i żyjemy. To tu czujemy się bezpiecznie poznajemy różnorakie tradycje i obyczaje. Ojczyzna jest miejscem do którego zawsze będziemy mogli wrócić. Jest to miejsce gdzie odżywają i powracają wszelkie miłe wspomnienia- oaza spokoju
2 Być patriota we współczesnej Polsce to nie wstydzić się własnej ojczyzny i pochodzenia. Wielu ludzi wypiera się Polski, ponieważ wstydzi się własnego kraju i kultury ale zachowanie to świadczy o zbyt małym przywiązaniu i poczuciu przynależności do państwa. Polacy powinni być dumni z tradycji i kultury Pl i winni ją pielęgnować i przekazywać przyszłym pokoleniom. Patrioci powinni czynnie uczestniczyć w sprawach kraju i razem przeżywać wszelkiego rodzaju obrzędy i uroczystości związane z ważnymi dla Polski datami.
3 Pzzykładem Polskiego patrioty jest niewątpliwie św pamięci papież Jan Paweł II. Był to człowiek szczególnie przywiązany do własnej ojczyzny ale także szanował i kochał inne kraje. Karol Wojtyła nie faworyzował Polski- stawiał ją na równi z innymi narodami. W swych kazaniach często do niej wracał gdyż nasz kraj to jego ojczyzna- tu się wychował, dojrzewał i to w Polsce odnalazł właściwą ścieżkę którą podążał aż do ostatnich chwil życia..
4 Według mnie powinniśmy być dumni właśnie z wyboru Wojtyły na Papieża. Papież polak stał się mentorem wielu pokoleń i dzięki swej dobroci i łaskawości doprowadził choć na chwile do pokoju na świecie. Jan Paweł II stał się autorytetem wielu przede wszystkim młodych ludzi, którzy dzięki jego miłości odnaleźli sens swojego życia. Ten jakże wielki człowiek na zawsze pozostanie w naszej pamięci.Co do drugiej części pytania uważam że wstydzić powinniśmy się na nasz parlament który nie potrafi się porozumieć miedzy sobą. Ciągłe kłótnie i oszczerstwa publikowane na łamach prasy czy telewizji są żenujące i nie pomagają w odbiorze Polski poza granicami kraju.
Inne państwa odbierają nas jaka naród kłótliwy, który nie potrafi się porozumieć. Może gdyby udało się rozwiązać dotychczasowe spory w Polsce życie wyglądałoby dużo lepiej i poprawiłaby się sytuacja ekonomiczna kraju. Mam nadzieję że kiedyś tak się stanie i Polacy nie będą musieli wstydzić się za własny kraj.