Odpowiedzi

2010-02-23T19:41:08+01:00
Jezus Chrystus Jahwe/Jehowa pomocą/zbawieniem i z gr. χριστός christós – namaszczony, pomazaniec, mesjasz, Jezus z Nazaretu, centralna postać chrześcijaństwa, według Ewangelii założyciel religii chrześcijańskiej, zbawiciel i Syn Boży. Większość wyznań chrześcijańskich uważa go za jedną z osób Trójcy Świętej. W islamie uznawany jest za proroka. Jego okres życia datuje się na lata od ok. 7-4 roku p.n.e. do ok. 30-33 roku n.e.
Według zapisów w Ewangeliach Jezus nauczał w Galilei i Judei w Izraelu, został skazany na śmierć i ukrzyżowany w Jerozolimie zgodnie z wyrokiem rzymskiego namiestnika (łac. praefectus) Poncjusza Piłata, a trzeciego dnia po śmierci zmartwychwstał. Dzieła i nauka Jezusa opisane w Ewangeliach stanowią podstawę chrześcijaństwa. Nauka Jezusa została przekazana światu przez uczniów zwanych m.in. apostołami.

2010-02-23T19:47:05+01:00
Dnia 26,06,2009 roku zmarł król popu Michael Jackson.
Odejście króla spowodowało rozpacz na całym świecie.
Fani umawiali się w rynkach miast i trzczcili Michaela.
Rodzina piosenkarza urządziła mu pogrzeb, potczas którego córka michaela powiedziała. : Dla mnie nie umarł król. To był mój tatuś. Chcę tylko powiedzieć, zę go kocham! " - Nie mogę przestać płakać po tym, kiedy usłyszałam te straszne wieści. Zawsze podziwiałam Jacksona. Sercem jestem teraz przy trójce jego dzieci i całej rodzinie Jacksonów - oświadczyła Madonna. Cały świat muzyki opłakuje śmierć wielkiego piosenkarza.