Napisz charakterystykę Uli Zalewskiej, Pestki Ubyszówny lub Zenka Wójcika, bohaterów lektury "Ten Obcy" ...
Naprawdę, nie potrzebuję ściąga.pl ctrc ctrv, tylko czegoŚ normalnego ...


Normalnie zrobiłabym to sama, ale nie ma teraz głowy do tego ... pomóżcie, proszę ...

2

Odpowiedzi

2010-02-23T19:43:51+01:00
16-letni Zenek Wójcik tytułowy bohater ksziążki ,,Ten obcy" to nieszczęśliwy nastolatek, któremu zmarła matka. Uciekł z domu, gdyż jego ojciec był alkoholikiem i wcale o niego nie dbał. Bardzo pragnął odnależć wujka Antoniego, ponieważ bardzo go kochał i myślał że on nim się zaopiekuje.
Zenek został przedstawiony przez autorke jako wysoki i szczupły chłopak. Gdy czwórka przyjaciół znalazła go na wyspie jego poniszczona wiatrówka, drehliwe spodnie, krtóre były zmięte i pociemniałe od wilgoci były dla nich znakiem, że chłopak odbył długą wędrówkę. Jego ciemne włosy były pozbawione połysku. A twarz, szyja i ręce szare od brudu. Policzki miał wklęsłe.
Był bardzo nieufny do nowych znajomych, dopiero po bliższym poznaniu wyznał im prawdę i zaczął im wierzyć. Swoją odwagę ukazał ratując dziecko bez chwili zawahania. Otrzymał pochwałę od doktora zalewskiego za brdzo dobre zachowanie przy operacji. Choć inni o tym nie wiedzieli od samego początku chłopak Pestkę, Ulę, Mariana i Julka, a następnie wyznał Uli miłość. Jednym słowek potraił kochać innychludzi. Dzięki bardzo szrokiej wiedzy o budowaniu szałasów, zachowaniu ptaków, psów Zenek pomagał przyjacielom. Był bardzo wrażliwy na wyrażane o nim poglądy. Chłopak był uczciwy dopiero głódzmusił go do kradzieży pieniędzy.
Moim zdaniem Zenek jest dardzo pozytywnym boharetem. Mnie zachwycił swojąsamodzielnością, podejmowaniem własnych decyzji i dużą odagą. Wiem, że ja bym tak nie umiała
1 5 1
2010-02-23T19:48:44+01:00
Zenek Wójcik był to główny bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy". Stracił matkę, wychowywał go ojciec alkoholik, który nie mógł zapanować nad sobą i bił Zenka.
Bohater miał czarne długie włosy i zapadnięte policzki. Był wysoki, szczupły, i miał szerokie brwi. Ubrany w podniszczoną wiatrówkę i drelichowe spodnie.
Po ciężkich przeżyciach chłopiec stracił zaufanie do ludzi i z trudem je odzyskał.
Zenka charakteryzowała przede wszystkim skrytość i tajemniczość, co potwierdza fakt,iż wstydził się on mówić o swoim nieszczęściu. Z swoich problemów rodzinnych zwierzał się tylko Uli którą darzył miłością. Bardzo złym posunięciem była kradzież, wymagała ona odwagi i sprytu, które nie brakowały Zenkowi. Odznaczał się bohaterstwem, które wykazał kiedy uratował dziecko i psa Dunaja. Bohater posiadał dużo dobrych cech takich jak samodzielność ambitność, zręczność, honor jednak nie brakowało mu też i tych złych cech np. brak kultury, upartość i nieodpowiedzialność. Za wszelką cenę chciał sprawiać wrażenie niezależnego i dorosłego.
W głębi duszy był jednak wrażliwy, spragniony miłości i przyjaźni.
Moim zdaniem Zenek to pozytywny bohater. Nie był idealny jak każdy miał swoje wady, ale otrafił dostrzec i naprawić swoje błędy. Współczuję mu, że nie miał normalnego domu i kochającej rodziny,gdyż rodzina to podstawa.
2 2 2