Bardzo prosze o pomoc!:) potrzebuje na jutro wieczór:)
Języ Francuski ksiązka deja-vu część 2 dla szkół ponadgimnazjalnych tekst na str.12 "Visitez la Corse" przetłumaczyć oraz którko streścić po francusku:) Proszee pomóżcie !:)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-26T15:31:11+01:00
Korsyka nazywana jest również ,,piękna wyspa": położona jest na morzu śródziemnym, jest tam słonecznie przez cały rok, charakteryzuje się pięknymi krajobrazami. jej klimat jest ciepły i przyjemny na wybrzeżu ale ostrzejszy i zimniejszy w górach. W Monte Cinto znajdującym się 2706 metrów nad poziomem morza pojawia się śnieg nawet latem. Bogactwo geograficzne Korsyki przyciąga nie tylko miłośników plażowania, nurkowania, sportów wodnych ale także turystów miłośników górskich wspinaczek a to za sprawą słynnego głównego szlaku turystycznego o długości 220 km. Niektóre etapy tego szlaku wymagają bardzo dobrych umiejętności.
Miasto Corte jest położone w centrum wyspy jest jednym z miejsc gdzie grupy przyjeżdżają na wycieczki w góry. Można tam dojechać tam pociągiem, słynnym małym pociągiem który kursuje po całej Korsyce na linii zachód wschód między Ajaccio i Bastia.
Korsyka posiada również pasjonujący wygląd i historię. Była ona grecka, potem Rzymska, a najazd barbarzyńców, dominację Włoską, ostatecznie została przyłączona do Francji w 1768r. Jest znana za sprawą Napoleona Bonaparte który urodził się w Ajaccio mieście położonym na zachodnim wybrzeżu. Dziś można tam odwiedzić dom Bonapartych i muzeum Napoleońskie. Jednakże miastem najchętniej odwiedzanym przez turystów jest Bonifacjo na południowym cyplu wyspy. Domy i kościoły w mieście są state kilkusetletnie, dominuje nad morzem 60 metrów nad poziomem morza. Historia Korsyki wyjaśnia istnienie wielu cytadeli, jak w Ajaccio, Bonifacjo czy w Bastii położonego na północnym wschodzie aktualnie jest stolicą ekonomiczną wyspy. Port w Bastii aktualnie codziennie wysyła łodzie do Nicei, Marsylii i Włoch.


La Corse est l'ile situee au mediterrane. Elle est le nom de l'ile de Beaut. Son climate est doux et agreable sur les cotes, mais dur et froid dans les montagnes. La Corse a richesse geographique et quelques Grande Randonnee. Sur la Corse est quelques interessant villes. Par example Corte ou Ajaccio. La Corse a richesse l'histoire et l'art. Et c;est un an plus tard que Napoleon Bonaparte est ne a Ajaccio. Est en ville musee Napoleonien et maison Bonaparte. En Bonicacjo est vieilles de quelques centaines d'annes. Bastia est actuellement capitale economique de l'ile. Le port de Bastia accueille tous les jours des bateaux venus de Nice, de Marseille et d'Italie.
1 5 1