Odpowiedzi

2010-02-23T20:09:13+01:00
Wiechowski (szkola elementarna) nadgorliwy w wykonywaniu nakazów zaborcy-uczył śpiewać i modlic w języku rozyjskim.Nie znal metod dydaktycznych, słaby nauczyciel-obłudny,nerwowy,chciwy.

Majewski-nauczycil klas początkowych.Interesowały go tylko korzysci materialne. Nie uczciwy (łapówki),lizus(wkradał sie w łaski dyretktora),chciał zdemaskowac młodzież spotykajacą sie na Górce, pozbawiony zasad, budził odraze i wstret.

Rudolf Leim-nauczyciel łaciny w klasach niższych.Doskonale wykształcony, w przeszłości bardzi twórczy. Sumienny, służbista i lijalista. Miał wyróżnienie za Stłumienie Polskiego Buntu. Słabo znał język rosyjski.

Stiepanicz Dzierskij- uczył języka rosyjskiego, nie umieal zachowac porzadku na lekcji, na jego lekcjach krzyczano po polsku,uczyl w klasie pierwszej, ni odbyla sie rzadna normalna lekcja.

Sztetter- niczego nie uczył na lekcjach polskiego,wzbudzał smiech, spał na lekcjach, bał sie o swooja posade,brak uznania wsrod uczniów, nie reagowal na ucieczki uczniow.

Kostriulew- uczył historii, fałszował historie Polski, krytykowal i osmieszal polakow

Nogacki-nauczyciel arytmetyki,dobrze nauczał, uczył myślec po rosyjsku,pracowal jak maszyna

Zabielski, Kriestobrodnikow- wyrozumiali, miłująca ręka ojca, przekupywali uczniow (teatr-słodycze)

Ksiądz Wargulski- uczył religii, nie poddawał sie rusyfikacji, miał odwage sprzeciwic sie w danej sprawie władzy gimnazjalnej, surowy i konsekwentny, patriota

:)
18 4 18