Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-23T20:09:12+01:00
Polityczne:

Alarmujący raport; "to koniec naszej cywilizacji"

W krajach Unii Europejskiej największym problemem jest niski przyrost naturalny - wynika z analiz ekspertów, którzy dyskutowali o przyszłości UE. - To koniec naszej cywilizacji - alarmował ekonomista Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha.
- We Francji za kilkadziesiąt lat, zgodnie z raportem rządu tego kraju, będzie więcej muzułmanów niż chrześcijan - powiedział Sadowski podczas debaty "Niespełnione marzenia, czyli krajobraz po Strategii Lizbońskiej", zorganizowanej przez Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego. - Już dzisiaj, np. pod Paryżem i w innych miejscach Francji, widać całe enklawy (muzułmanów - red.), które nie asymilują się i są jednorodne etnicznie - podkreślił.

W opinii Sadowskiego, rozwijająca się w Europie społeczność muzułmańska potrafi szybko i skutecznie korzystać z przywilejów, które dla imigrantów oferują kraje zachodniej Europy. Wskazał m.in. na niedawny raport rządu Wielkiej Brytanii, zgodnie z którym wielodzietne rodziny muzułmanów otrzymują od państwa więcej pieniędzy niż takie same wielodzietne rodziny angielskie.

sportowe:

Benfica Lizbona jest pierwszą drużyną, która awansowała do 1/8 finału piłkarskiej Ligi Europy. W rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Portugalczycy rozbili Herthę Berlin 4:0 (1:0) i w kolejnej rundzie zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku FC Kopenhaga - Olympique Marsylia.

W pierwszym spotkaniu w Berlinie padł remis 1:1, a więc kwestia awansu była otwarta. Do zwycięstwa w dwumeczu gospodarze przybliżyli się w 25. minucie, kiedy to Pablo Aimar wykorzystał podanie Javiera Savioli, ograł obrońców i ze spokojem skierował piłkę obok bezradnego Jaroslava Drobnego.