Proszę o streszczenie minimum 10 zdań.Więcej punktów nie mam a chętnie bym dał za dobre streszczenie

Jezus, pełen Ducha Świętego, powrócił znad Jordanu i Duch prowadził Go po pustyni przez czterdzieści dni. Był tam kuszony przez diabła. W tych dniach nic nie jadł i po ich upływie był głodny. Wtedy powiedział do Niego diabeł: Jeśli jesteś Synem Bożym, rozkaż temu kamieniowi, aby stał się chlebem. Jezus mu odpowiedział: Napisano: Nie samym chlebem żyje człowiek. Następnie wyprowadził Go wysoko i w jednej chwili pokazał Mu wszystkie królestwa świata. Powiedział do Niego diabeł: Dam Ci tę całą władzę i jej przepych ponieważ mnie ona została powierzona i mogę ją dać, komu chcę. Jeśli więc oddasz mi hołd, wszystko będzie Twoje. Na to Jezus mu odpowiedział: Napisano: Panu, Bogu twemu, będziesz oddawał hołd i tylko Jego będziesz czcił. Wtedy zaprowadził Go do Jeruzalem i postawił na szczycie świątyni. Powiedział do Niego: Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół! Przecież napisano: Swoim aniołom wyda polecenie o Tobie, żeby Cię strzegli, oraz na rękach będą Cię nosić, abyś nie uraził o kamień swej nogi. Jezus mu odparł: Powiedziano: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, twego Boga. Gdy diabeł skończył Go kusić, odstąpił od Niego aż do czasu.”

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-24T11:11:49+01:00
Jezus pościł przez 40 dni wędrując po pustyni,gdzie był kuszony przez diabła. Przez cały ten czas nic nie jadł,więc diabeł rozkazał mu zamienić kamień w chleb. Jezus jednał rzekł : Nie samym chlebem żyje człowiek. Następnie wyprowadził Go wysoko i kusił władzą nad całym królestwem świata w zamian za oddanie pokłonu .Na co Jezus rzekł :Panu, Bogu twemu, będziesz oddawał hołd i tylko Jego będziesz czcił. Wtedy diabeł zaprowadził Go do Jeruzalem i kazał rzucić się Mu w dół,by w ten sposób przekonać się,że jest Synem Bożym. Jezus na to rzekł : Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, twego Boga. Gdy diabeł skończył Go kusić,odstąpił od niego aż do czasu.

Bardzo proszę,dokładnie 8 zdań. ;)
2010-02-24T12:44:30+01:00
Pan Jezus był 40 dni na pustyni wtedy nic nie jadł i nie pił. diabeł widząc to kazał jezusowi aby zamienił kamień w chleb Jezus powiedział ze nie samym chlebem żyje człowiek. następnie pokazał mu wszystkie królestwa na zie mi i powiedział ze to będzie jego jeśli odda mu hołd. Jezus odrzekł ze hold będziesz oddawał panu bogu. wtedy zaprowadzi go do Jerozolimy i postawił na czubku świątyni i kazał mu rzucić się na du. Jezus rzek ze będziesz wystawiał pana boga swego na prubę. po tych słowach diabeł odszedł