Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-24T17:44:28+01:00
Córka Jaira-
1. Nie wolno popadać w rozpacz, chaos, bo wówczas ciężko jest dostrzeć prawdę.
2. Zawsze należy wierzyć, pokładać ufność w Panu bo to On stworzył świat, On nim rządzi i ostatecznie i tak Jego "będzie na wierzchu".
Nawrócona Grzesznica-
1. Dla każdego jest jeszcze szansa nawrócenia, odwrócenia się od grzechiu, jeżeli tylko szczerze żałujemy i pragniemy poprawy.
2. Nie zawsze ludzie ogólnie uważani za dobrych i sprawiedliwych są rzeczywiście najlepsi w oczach Boga( Jezus pochwalił Kobietę i porównał ją do gospodarza)
Dobry Łotr-
1. Podobnie jak 1pkt. u "Grzesznicy" z tym, że tutaj większy nacisk postawiony jest na to, że nawet w ostatniej chwili można jeszce żałować i krok przed śmiercią odwrócić się od zła(m.in. na tej podstawie Kosciół nigdy nie ogłosił nikogo potępionym).
2.Błagalna prośba zawsze znajduje odzew u Boga.
Syn Marnotrawny-
1.Podobnie tutaj ("Grzesznicy" pkt.1) z tym, że tutaj położony jest nie na czas ale okoliczności- choćbyś nie wiem jak narozrabiał Bóg zawsze przyjmie Cię do Siebie- wsytarczy tylko skrucha.
2. Ci którzy służą wiernie Bogu otrzymają Boże Królestwo na własność( słowa Ojca, do 2 syna, że wszystko co moje jest Twoje, czy coś takiego).
Uczniowie Emaus-
1. Aby poznać i przyjąć Boga trzeba otworzyć na Niego serce i umysł.
2. Nigdy nie należy wątpić, a na pytania dotyczące sensu życia czy drogi postepowania powinniśmy szukać w Bibili(tego ostaniego nie jestem pewien).
pozdrawiam
Tentar
P S
Mam nadzieję, że moje wypociny na coś się przydadzą hehe;)