Odpowiedzi

2010-02-23T21:39:16+01:00
Patriotyzm jet to oddanie swojej ojczyźnie i chęć ponoszenia za nia ofiar. Wypełnianie obowiązkow konstytucyjnych i obywatelskich.
Staś, gdy dorośnie chciał uczestniczyć w wojnie o ojczyznę. Uczyl Nel polskiego i uważał ten jezyk za napiękniejszy na świecie.
Dzisiejszy patriotyzm-szacunek i umiłowanie ojczyzny, gotowość na poświęcenie się o dobro kraju
Staś był dobrym chlopcem polubilam go i chciałabym aby stał się moim przyjacielem
mam nadzieję że wystarczy :)
7 3 7
2010-02-23T21:44:27+01:00
1. Patriotyzm jest to szacunek i miłośc do własnego kraju w którym się wychowujemy i żyjemy. Ale tekże gotowośc do obrony ojczyzny w każdej nawet najcięższej sytuacjii.
2. Cechy Stasia które świadczyły o patriotyźmie to przedewszystkim to, że ciągle myślał o Polsce. Brał przykład z ojca który był Polakiem i był dla Stasia bohaterem. Staś ponadto umiał mówić w języku polskim i był z tego kraju dumny, ale także z tego, że jego ojciec i on sa Polakami.
3. w dzisiejszych czasach patriotyzm jest w sumie nikły. Jedynymi osobami którymi wiedzą co to patriotyzm to głownie starsi ludzie którzy żyli w cięzkich czasach podczas np. II wojny światowej. Młodziez raczej mało wie o miłoci do narodu, o bohaterach polskich którzy walczyli za Polskę ale męce i walce Polaków w czasch wojny.
4. Staś jest postacią, która ma właściwie same pozytywne cechy. Kocha ojca, kocha Polskę i jest gotów do największych poświęceń. Lubi pomagac ludziom i wie, że w trudnych sytuacjach nie może się poddawać. Interesuje się wszystkim i wie, że najważniejszy jest patriotyzm. Staś Tarkowski jest postacią godną do naśladownia dla każdego.
21 4 21