Odpowiedzi

2010-02-24T11:12:52+01:00
1. Patriotyzm jest to szacunek i miłość do własnego kraju w którym się wychowujemy i żyjemy. Ale także gotowość do obrony ojczyzny w każdej nawet najcięższej sytuacji.
2. Cechy Stasia które świadczyły o patriotyźmie to przede wszystkim to, że ciągle myślał o Polsce. Brał przykład z ojca który był Polakiem i był dla Stasia bohaterem. Staś ponadto umiał mówić w języku polskim i był z tego kraju dumny, ale także z tego, że jego ojciec i on są Polakami.
3. w dzisiejszych czasach patriotyzm jest w sumie nikły. Jedynymi osobami którymi wiedzą co to patriotyzm to głownie starsi ludzie którzy żyli w ciężkich czasach podczas np. II wojny światowej. Młodzież raczej mało wie o miłości do narodu, o bohaterach polskich którzy walczyli za Polskę ale męce i walce Polaków w czasach wojny.
4. Staś jest postacią, która ma właściwie same pozytywne cechy. Kocha ojca, kocha Polskę i jest gotów do największych poświęceń. Lubi pomagać ludziom i wie, że w trudnych sytuacjach nie może się poddawać. Interesuje się wszystkim i wie, że najważniejszy jest patriotyzm. Staś Tarkowski jest postacią godną do naśladowania dla każdego.