Odpowiedz na pytania:
1) Jak obecnie wyglądają relacje między ludzkie?
2) Dlaczego relacje między ludźmi nie są takie o jakich mówi Chrystus?
3) Jak powinny wyglądać relacje między ludzkie?
4) Co zmienić,aby relacje między ludzkie były takie jakie oczekuje Chrystus?


Proszę o normalne odpowiedzi a nie typu poszukaj w googlach albo coś w tym, stylu. ;*

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-24T11:00:38+01:00
1) Obecnie relację między ludzie są złe. Wszyscy są sobie wrogami, nie można ufać nawet przyjaciołom. Człowiek zabija człowieka, ludzie okradają się na wzajem.
2) Relacje między ludźmi nie są takie, o jakich mówi Chrystus, dlatego, że ludzie naśladują zjawiska pokazane w telewizji i internecie i zapominają o przykazaniach jakie dał nam Bóg.
3) Ludzie powinni być dla siebie, miłować się i jak mówi Chrystus: "Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego."
4 ) Żeby relacje między ludzkie były takie jak oczekuje Chrystus ludzie powinni postępować według przykazań oraz zacząć pomagać sobie nawzajem.
3 3 3
  • koby
  • Początkujący
2010-02-24T11:09:02+01:00
W dzisiejszych czasach relacje miedzy ludzmi sa :sztywne" dzisiaj malo kto zwraca uwage na drugiego czlowieka ludzie stali sie egoistami dbaja o wlasne potrzeby a najwazniejsze staly sie sprawy materialne . Coraz mnie ludzi chodzi do kosciola modli sie malo kto tak naprawde wierzy w Boga zanikaja tradycje swiat .Chrystus napisal wiele przykazan do ktorych powinnismy sie stosowac ale malo kto to robi nie szanujemy bliznich coraz mniej szanuja sie malzonkowie wiec i dzieci biorac z nich przyklad nie potrafia szanowac drugiego czlowieka. Relacje miedzy ludzkie powinny byc na stopie pokoju milosci wiary a dzis mamy wojny glod .Zeby zmienic ludzkosc trzeba duzo czasu trzebaby bylo zaczac nauczanie w Boga od poczatku pokazanie ludziom jak bardzo odchodza od przykazan ale zeby tak robic trzeba zaczac od samego kosciola bo to on daje nam przyklad a ostatnimi czasy daje duzo zlych przykladow chocby pedofilia wsrod ksiezy .Wiec zeby zwalczac zlo wsrod ludzi najpierw trzeba zmienic osoby ktore maja nam swiecic tym autorytetem i dawac przyklad .
2 3 2
2010-02-24T11:47:17+01:00
1. relacje są złe jedni staja przeciw sobie.
2. poniewaz wiele ludzi nie przestrzega praw jakie dal nam chrystus
3.powini byc uprzejmi i sobie pomagac
4. czytac bibli i chodzic do kosciola
3 2 3