Mam napisać recenzje porónawczą Danusi z Jagienką(z książki pod tytułem"krzyżacy").Recenzja ma zająć kartke A4 proszę o ładne , rozbudowane zdania .Proszę nie kopiwać z internetu bo to jest nie zgodne z regulaminem i ja to sprawdzam!Za najładniejszą charakterystyke daje miano najlepszej !Potrzeba mi to najpóżniej dzisiaj o 2.Jak ktoś nie czytał to niech nie pisze głupot!

1

Odpowiedzi

2010-02-24T14:03:09+01:00
Danusia i Jagienka to doje z bohaterów powieści Henryka Sienkiewicza pt: "Krzyżacy". Dziewczynki są swoim przeciwieństwem prawie we wszystkim.
Danusia to córka Juranda, jest piękną, obdarzoną talentem śpiewania 13-letnią dziewczynką. Bawi ją to gdy Zbyszko ślubuje być jej rycerzem. Jest dziecinna i niedojrzała, spełnia każdą wolę księżnej i każdego dorosłego. To dziecko posłuszne i dobrze wychowane. Jej opiekunką po śmierci matki staje się Anna Danuta. Ratuje życie Zbyszkowi życie, nakładając na jego głowę chustą. Chce być żoną i damą swego rycerza. Jest bardzo ładna lecz nie są oni wrażliwi na jej urodę. Od złego ratuje ją Diederich. Jednak zmiana życia, czyli: tortury, strach, tęsknota i głód oraz zimno doprowadzają ją do utraty świadomości, choroby i śmierci. Kiedy Zbyszko wyciąga ja z niewoli Danusia jest wyczerpana i umiera na jego dłoniach.
Jagienka to córka Zycha ze Zgorzelic, osierocona przez mamę. Nie pochodzi z zamożnego rodu a wręcz przeciwnie. Ma zdrowie i temperament. Charakterem przypomina chłopca. lubi polować, jeździć konno, strzelać z łuku, Ma wesołe usposobienie, jest optymistyczna, zaradna, a także pracowita. To piękna ciemnowłosa dziewczyna o silnej i zgrabnej figurze.Jest inteligentna i sprytna. Ma dobre serce: współczuje biednym i pokrzywdzonym. Kocha Zbyszka, ale wie że on Danusie i nic mu z tym nie robi, ale jest skromna i wierna przed swą pierwszą miłością.
Danusi zadaniem jest przede wszystkim wzruszyć czytelnika i wzbudzić okropność względem Krzyżaków.
natomiast Jagienka od początku staje się idealną kandydatką na żonę rycerza. Doczekała się czwórki dzieci. Jest piękną kobietą, która żyje ze Zbyszkiem.
1 5 1