Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-24T13:53:28+01:00
Telewizja w zycioi dziecka jest pewnego rodzaju zabawą. Dziecko oglądając bajki swoje ulubione misie , smerfy itp. czuje sie szczesliwy. Co raz czesciej spotykamy sie ze dzieci nie chca na spacer bo lecą ich ulubione np. atomówki. Uwazam ze teraz dziecko cieszy sie z bajek itp. ale kiedys bedzie zalowac bo w pewnym sensie traci dziecinstwo
2 3 2
2010-02-24T14:00:13+01:00
Telewizja jest takim "przyjacielem",który zawsze ma dla niego czas.Dziecko przełącza kanały i ogląda co chce.Może to robić o każdej porze dnia i nocy(oczywiście jeśli rodzice mu pozwolą).Male dzieci często słyszą:"nie przeszkadzaj nie widzisz,że pracuję!?","Teraz nie mam czasu!".Dzieciom należy poświęcać wiele uwagi.

Mam nadzieję,że pomogłam:)
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-24T17:47:39+01:00
Telewizja w życiu dziecka to sprzęt, który dostarcza rozrywki, dreszczyku emocji, oraz zobaczenia swoich idoli. Może ona mieć wpływ na jego zachowania, te pozytywne jak i zarówno negatywne. Telewizja operuje w dodatku obrazem i dźwiękiem, angażując dwa najważniejsze narządy percepcji, podczas gdy radio posługuje się tylko dźwiękiem, a prasa tylko słowem pisanym, które trzeba odczytać i zrozumieć, co wymaga większego wysiłku. Natomiast oglądanie telewizji nie zmusza do prawie żadnej aktywności, za czym dzieci w tych latach nie przepadają. Małe dzieci chętnie oglądają programy z bajkami, lecz u starszych dzieci komputer staje się ogniwem dominującym nad telewizorem. Niestety tak jak w komputerze, zarówno i w telewizji zdarzają się programy wulgarne, agresywne oraz erotyczne, dlatego zanim da się dziecku pilota do ręki, trzeba się zastanowić, czy możemy ufać dziecku.