Odpowiedzi

2010-02-24T15:19:30+01:00
Misjonarzem możesz stawać się poprzez poświęcenie się dla innych,gdy poświęcamy swój czas i życie dla głoszenia Ewangelii
3 3 3
2010-02-24T15:24:18+01:00
Napisz w jaki sposób możesz stawać sie misjonarzem?

Misjonarz (łac. missionarius) - osoba wysłana przez Kościół w celu szerzenia wiary chrześcijańskiej według słów Jezusa Chrystusa "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody".
Również, a może przede wszystkim: osoba świecka lub duchowna prowadząca działalność misyjną.

Moim zdaniem misjonarzem moge sie stac poprzez dwa sposoby: wyjechac na misje do np Afryki oraz poprzez dzialalnosc lokalna.
Jesli czuje potrzebe pomocy ludziom, jesli chce wyrwac sie z szarej rzeczywistosci i czuje ze jestem powolana do rzeczy wielkich, innych niz oczekuja tego od mnie inni to decyduje sie na wyjazd zagraniczny do krajow Afryki. Bede tam pomagac szerzy wiare wsrod ludzi ktorzy nie znaja Boga. Bd to dla mnie nowym doswiadczeniem. Z kolei jesli za bardzo tesknie za rodzina decyduje sie na misje lokalne. Ide do szpitala i opowiadam ludziom chorym o Bogu. Zasiewam w nich nadzieje i wiare. W domu czy w szkole mowie o Biblii, mowie jaka Bog ma wielka moc. Krzewie wiare w ludziach. Moze to wlasnie Ty dasz sie namowic?

;]
2 5 2