1) Zobowiązanie poetki skierowane do rodaków
,,Sercem ojczystych progów strzeż,
Serce w ojczystych ścianach złóż!... ''
jak rozumiesz ten apel do czego nas zobowiązuje?
w 5-6 zdaniach :) może być więcej
2)Jak współcześnie wyrazić można patriotyzm?

3

Odpowiedzi

2010-02-24T15:56:23+01:00
Każdy powinien kochać swoją Ojczyznę. Dla niej powinien poświęcić swoje życie. Kochać Ojczyznę to znaczy pracować dla niej, nie przynosić wstydu. Szanować symbole narodowe. Każdy z nas powinien kochać swój dom rodzinny, szanować jego tradycje. Mimo różnych życiowych dróg, sercem winniśmy pozostać przy naszej Ojczyżnie, przy swoim domu. Powinniśmy pamiętać o swoich korzeniach i wszystko co najlepsze przekazywać potomnym.

Współcześnie wyrażamy patriotyzm przxez sanowanie symboli narodowych, czczenie świąt państwowych i narodowych. Powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami. Jej dobre imię rozsławiać na całym świecie. Musimy dbać o swoją małą Ojczyznę, poznawać jej historię, zwyczaje i tradycje.
2 5 2
2010-02-24T15:57:25+01:00
Żyjemy w wolnym kraju - Polsce, więc dla nas wyrażanie patriotyzmu jest czymś innym niż było dla naszych pradziadków.
Patriotyzm to dbanie o kulturę, język i byt naszego kraju.
Powinniśmy czasem pomyśleć czy to co robimy nie jest dobre tylko dla nas.
Może zamiast pisania 100 sms - ów dziennie warto przeczytać jakąś wartościową, polską książkę.
Powinniśmy dbać o kulturę naszego kraju np. chodząc do teatru,
ale również o nasz język, który poprzez wyrażenia współczesnej młodzieży ,, niszczeje".
Patriotyzm można wyrazić również poprzez interesowanie się wewnętrznymi i zewnętrznymi sprawami Polski np. uczestnicząc w różnego rodzaju wyborach.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-24T15:58:52+01:00
1.Ten apel daje nam jasno do zrozumienia,żeby składać hołd Polsce,będziemy wtedy patriotami. Mówi nam o tym,że ojczyzna jest w życiu każdego rodaka najważniejsza,że należy o nią dbać i szanować ją.Czyste,polne polskie kwiaty złożyć w ścianach Polskich.To będzie znak naszego szacunku do ojczyzny,do Polski.
2.W współczesnych czasach można na wiele sposobów wyrazić patriotyzm. Jest to np, branie udziału w olimpiadzie sportowców,gdzie po wygraniu jest śpiewany hymn narodowy kraju.W Unii Europejskiej,gdzie rząd Polski może być o coś nie słusznie oskarżony to patriotyzm teraz w tej sytuacji polegał by na bronieniu Polski i mówieniu,że to nie Polska popełniła błąd.


Ps. Miałam to samo zadanie,zrobiłam to tak i dostałam 5-;)))
2 2 2