Napisz list oficjalny do lokalnej gazety.Poinformuj w nim o zbiórce książek do szkolnej biblioteki , prowadzonej przez uczniów Twojej szkoły wśród mieszkańców miasta.Poproś redakcję o poparcie akcji i opisanie jej na łamach gazety.

Potrzebne na jutro!

3

Odpowiedzi

2010-02-24T16:02:50+01:00
Jan Kowalski
ul. Słoneczna 15
38-200 Gdańsk

Do Naczelnego Redaktora
,,Gazety Gdańskiej''
U. Pochmurna 12
38-220 Gdańsk
Szanowny Panie Redaktorze!
Piszę w Imieniu Szkoły Podstawowej numer 88 w Gdańsku prosząc o wsparcie naszej akcji. Postanowiliśmy zorganizować zbiórkę książek do szkolnej biblioteki. Od dawna szkoła ma kłopoty finansowei nie ma funduszy na odnowienie księgozbioru w szkolnej bibliotece. Nie ma nowych pozycji a stare zasoby w szybkim tempie niszczą sie, stąd nasza inicjatywa, by chociaż w małym stopniuuzupełnić zawartosć bibliotekipoprzez darowizny mieszkańców.
Prosimy o rozpropagowanie naszej akcji wśród mieszkańców miasta na łamach Waszej Gazety. Z góry dziękujemy za wsparcie.
Przewodniczący S.U
Jan Kowalski
3 5 3
2010-02-24T16:12:43+01:00
Warszawa, 10.02.10r
Szanowna Redakcjo!
W Mojej szkole (Gim. im AK w Warszawie) pragnizowana jest zbiórka książek, które wzbogacą naszą szkolną bibliotekę.
Zainteresowanie tą akcją jest niewielkie dlatego zwracamy się z uprzejmą prośbą o zamiejszczenie na łamach swojej gazety informacjii na temat tej zbiórki i zachęcenie czytelników do wzięcia udziału w tej akcjii. Jak powszechnie wiaadmo ludzie nie czytają książek tak chętnie jak kiedyś, więc może to odpowiedni czas na zachęcenie ich do ponownego wprowadzenie w zycie tego nawyku.
Mam nadzieję zgadzacie się Państwo ze mną.
Przesyłam gorące pozdrowienia i wyrazy szacunku
Ucz. Anna Nowak
1 5 1
2010-02-24T16:15:28+01:00
Szanowna redakcjo!
Piszę do was w bardzo ważnej sprawie. Liczę, ze po zapoznaniu się z moim listem postanowicie mi pomóc.
Nasz szkoła organizuje zbiórkę książek. W ten sposób chcemy poszerzyć zasób naszej biblioteki, a także uchroniż wiele ksiązek przed zniszczeniem. Nie którzy ludzie palą, lub wyrzucają ksiązki, które uwazają za bezwartościowe. To bardzo smutne, bo w ten sposób zostają zniszczone tomy pięknych i mądrych ksiązek. Nasza szkoła postanowiła do tego nie dopuścić. Niestety miasto jest zbyt duże, żeby wszyscy dowiedzieli sę o naszej zbiórce. Owszem, rozwieszamy plakaty informujące o tym przeciwzięciu, jednak nadal nie mamy dużych rezultatów. Ludzie nie czytają naszych ogłoszeń. W ten sposób nigdy nie uda nam się zebrać, choćby małej ilosci książek.
Dlatego zwracam się do Was w imieniu mojej szkoły. Bardzo prosze o poparcie naszej akcji i opisania jej na łamach Waszej gazety. Tylko tak możemy coś osiągnąć.
Mam nadzieje, ze udało mi się Was przekonać i nasze trudy nie pójdą na marne. W zamian dostaniecie dożywotnią wdzięczność, moją i szkoły.
Z pozdrowieniami:
imię i nazwisko oraz nazwa szkoły
2 5 2