Odpowiedzi

2009-10-17T14:32:42+02:00

Pod koniec miesiąca sierpnia 2006r. w gazecie Dzienniku Bałtyckim ukazało się zdięcie o zjawisku UFO nad Gdynią.Telefonem komórkowym zrobiłem zdięcie z gazety temu obrazkowi. Przeniosłem zdięcie podczerwienią do komputera.W komputerze powiększając zauważyłem pulsujące punkty ,które wychodziły z obrazka.Powiększając mocniej wystąpiło promieniowanie,które odczułem-ból głowy,czoło i poliki opalone,łzawienie oczu.Sprzęt jest napromieniowany.

Dnia 3.09.2006r. zauważyłem na niebie pulsujący błysk .Zrobiłem zdięcie powiększając telefonem komórkowym,był punkt taki sam jak nad Gdynią.Ten punkt był w jednym miejscu.Po paru godzinach zaczął przesówac się po kilku kilometrach zatrzymał się.Obserwujac ten punkt zauważyłem przed sobą ściane kryształek świecących.Z niedowierzaniem przecierając oczy były kryształki,ponownie przecierajac oczy nie było ich,było czysto. Spojrzałem w bok kryształki świecące utworzyły okrąg i odchodziły 1.5m. nad ziemią.
Dnia2.12.2006r.obserwując słońce było bardzo czerwone widząc jak wybucha -wydając czerwoną energię po chwili uspokoiło się lecz słońce zmieniało kolor.Patrząc przez lornetkę podczerwienią był widoczny kolor żółty jak wchodzi w słońce.

Dnia15.01.2007r. godz.8.45 zauważyłem na słońcu duże plamy żółte,które odchodziły od słońca. Po chwili zrobiło się czerwone i wydawało energię, słońce jakby wybuchało trwało to krótko.Na słońcu są zmiany,są widoczne.Posiadam zdięcia zjawisk kosmicznych, UFO.

W nocy można oglądac planete lub odbicie słońca-nie wiem co to jest,o różnych godzinach jest w tym samym miejscu ma punkty, które nie zmieniają się.Blisko planety są widoczne lecące asteroidy,nie jedne są bardzo duże i błyskowe. Każda osoba może to zobaczyc.
  • Użytkownik Zadane
2009-10-17T14:34:24+02:00
Http://users.v-lo.krakow.pl/~avkamil/uklad3.htm

z tego bedzie super praca
2009-10-17T14:36:51+02:00
Moze opisz poprostu slonce i jego wplyw ? Wkocu to tez jest zjawisko kosmiczne :) albo zacmienie slonca


Rodzaje zaćmień Słońca

zaćmienie częściowe – występuje, gdy obserwator nie znajduje się wystarczająco blisko przedłużenia linii łączącej Słońce i Księżyc, by znaleźć się całkowicie w cieniu Księżyca, lecz na tyle blisko, że znajduje się w półcieniu.
zaćmienie całkowite – występuje, gdy obserwator znajduje się w cieniu Księżyca. W takim przypadku widoczna staje się korona słoneczna. Jest to możliwe dzięki temu, że obserwowane rozmiary kątowe Księżyca są tylko nieznacznie większe od rozmiarów kątowych Słońca i w przypadku zaćmienia całkowitego, Księżyc przysłania całkowicie powierzchnię Słońca, ale nie przysłania korony słonecznej. Na kilka chwil przed całkowitym przesłonięciem Słońca przez Księżyc powstaje przepiękne zjawisko nazywane poetycko "pierścień z diamentem".

zaćmienie obrączkowe – zwane również zaćmieniem pierścieniowym występuje wtedy, gdy, podobnie jak w przypadku zaćmienia całkowitego, obserwator znajduje się bardzo blisko przedłużenia linii łączącej Słońce i Księżyc. W odróżnieniu jednak od zaćmienia całkowitego, w przypadku zaćmienia pierścieniowego rozmiary kątowe Księżyca są mniejsze niż rozmiary kątowe Słońca. Dzieje się tak, wtedy, gdy zaćmienie ma miejsce w czasie, gdy Księżyc znajduje się w pobliżu apogeum swojej orbity, czyli w pozycji najbardziej oddalonej od Ziemi.

zaćmienie hybrydowe – zachodzi wówczas, gdy w pewnych miejscach Ziemi to samo zaćmienie jest całkowite, a w innych obrączkowe. Tylko około 5% wszystkich zaćmień jest hybrydowych.
W przypadku zaćmienia centralnego (całkowite, obrączkowe lub hybrydowe) obserwator nie znajdujący się w centrum, czyli nie w cieniu, ale w półcieniu obserwuje jedynie zaćmienie częściowe.