1. Chłopiec mówi: "Mam tylu braci, ile sióstr. Jego siostra powiada: "Mam trzy razy tylu braci co sióstr". Ilu było chłopców, a ile dziewcząt w tej rodzinie?


2. Pomiędzy 8 monetami znajduje się moneta fałszywa. Jest ona lżejsza od monet dobrych. Wykryj tę moneta za pomocą 2 ważeń.


3. Czy w garnuszku o średnicy 24 cm zmieszczą się 4 słoiki o średnicy 10 cm każdy?


4. Z miasta A do miasta B smętny piechur wlecze się. Z miasta B do miasta A rowerzysta w wiatrem gna. W pół minuty 200 m rowerzystę rower niesie. A nasz piechur 500 m pokonuje w minut 10. Los ich zetknął w miejscu C Gdzieś na drodze z A do B. Jaką drogę moi mili przeszedł piechur do tej chwili? Trzeba dodać, że jest 18 km z A do B.

5. Pięć linii prostych przecina się w taki sposób, że w punktach przecięcia umieszczono 10 krążków tak, że na każdej prostej znalazły się 4 krążki. Zaproponuj sposób i przedstaw go na rysunku.


6. Nad brzegiem stawu w kształcie kwadratu rosły cztery stare dęby. Postawiono dwukrotnie większy staw, ale tak, by zachował swój kwadratowy kształt, aby nie ściąć ani nie zatopić stary dębów, żeby w dalszym ciągu stały nad brzegiem nowego stawu. Czy to możliwe, by staw powiększyć i jednocześnie drzew nie ruszać z miejsca? Podobno możliwe. Wykonaj stosowny rysunek i wyjaśnij dlaczego uważasz, że powierzchnia stawu jest dwukrotnie powiększona.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-24T16:54:22+01:00
Jesli chodzi o zadanie drugie to.
podziel je po 4 i zwaz i tam gdzie bd mniej podziel jeszcze raz na pol i wtedy zwaz i wtedy powinno wyjsc..;]
7 2 7