Napisz wypracowanie na minimum kartke A5 (czyli na minimum kartke z zeszytu) na temat Czy dzięki lekturze "Małego Księcia", dowiedziałeś się czegoś ciekawego o życiu, o świecie dorosłych?


WYPRACOWANIE NA MINIMUM KARTKE A5 (jak możecie to napiszcie więcej)

daje najjjj !!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-24T16:58:49+01:00
Oczywiście,że z książki "Mały Książę " Antoine de Saint-exupery wywnioskowałam coś ciekawego. Przede wszystkim zauważyłam,ze małe rzeczy również potrafią cieszyć. Małego Księcia zadowalała obecność róży. Jednakże nie uda nam się długo wytrzymać z przyjacielem, który jest wiecznie niezadowolony. Podczas czytania tej książki zauważyłam,ze jeżeli ktoś nie chce to nigdy nie będzie szczęśliwy, zawsze coś mu będzie przeszkadzać. Przede wszystkim autor ukazuje nam czystą miłośc jaka czuje Mały Książe w stosunku do bezbronnego kwiatka. Przedstawia jego opiekuńczość i chęć wzięcia odpowiedzialności za tą mała istotę. Jednakze nie dziwmy sie ,ze Mały Książe w koncu postanawia opuscic roze i wyruszyc w podroż na prawdziwą przyjaźnią. Własnie z tej podrózy jestesmy wiele wywnioskowac. poznajemy ludzi , których interesują pieniądze, chęc władzy. Mozemy stwierdzic ,ze autor przedstawia ludzi XXIw . którymi rzadzi chec wzbijania sie po szczeblach kariery. W momencie gdy poznajemy lisa, zauwazamy wiele prawd zyciowych. Moim zdaniem najwazniejsza jest taka,ze miłosc trzeba pielegnowac i ze przyjazn nie powstaje z niczego, trzeba sie o nia starac a nawet zabiegac.
Osobiscie uwazam,ze "Mały książę" to książka, która warto przeczytac, kazdy wyciągnie z niej własne wnioski. Byc moze własnie dlatego jest taka ciekawa. posiada wiele morałów i prawd zyciowych


mam nadzieje,ze cos Ci to pomoze :)