Odpowiedzi

2009-10-17T15:14:32+02:00
Wczesniej napisal Makkao:

Jana Pawła II nazywamy papieżem wolości.ponieważ najważniejszą rolę w Jego filozofii pełniła wolność.Papież był człowiem,kóry bardzo cenił prawa ludzkie jak i wolność i swobodę społeczeństwa.Był jednym z głównych ludzi,którzy wspierali "Solidarność".Poteiwrdzenia tego,że papież cenił wolność ludzi możemy znaleźć w wypowiedzi O.Krąpca który powiedział : "Ojciec Święty wszędzie gdzie przebywał z pielgrzymką zwracał się do człowieka akcentował potrzebę poszanowania jego niezbywalnych praw godności osoby ludzkiej"
Jan Paweł II zawsz powiadał że wolna miłość nie jest ani wolna ani nie jest miłością.Jan Paweł II podczas swojego pontyfikatu apelował do ludzi o zaprzestanie walk i bitew.Bolały go rzeźnie na bałkanach i wojny w starej Jugosławi oraz około 40 konfliktów burzących Afrykę. Po stracie Ojca Świętego ubolwają do dziś terroryści z Hamasu i rządy Izraela
To był jedyny taki człowiek,który mógł zjednoczyć nas wszystkich...
1 5 1
2009-10-17T15:17:52+02:00
Poniewarz z swoijch wystąpieniach mówił o wolnosci, o przestaniu wojen by zaczać inaczej rozwiazywać problemy polityczne, Jako by wojna ma na celu tylko zabijanie i wielka nienawisć , mówił by pozbyć się tej nienawisci. W podrózy do afryki wypowiedział słowa Wolnosci< wtedy tam toczyła sie wojna domowa> Jako że wojna stwarza dużo bólu i cierpień dla ludzi walczacych i ludzi postronych.
2009-10-17T17:18:54+02:00
Jana Pawła II możemy nazwać papieżem wolności, ponieważ przywiązywał dużą wagę do kwestii dotyczących wolności oraz przeprowadzonych wojen. Ponadto, nawoływał do zmiany sposobów rozwiązywania wszelkiego rodzaju konfliktów; by wykluczyć rozwiązania wojenne i siłowe. Jego pragnieniem było zjednoczenie wszystkich ludzi oraz nauczenie ich wzajemnej miłości do siebie.
1 5 1