Z.1
Uzupełnij:
W roku ... zawarto II pokój toruński. Państwo krzyżackie zostało podzielone na włączone do Polski Prusy ... i Prusy ..., które stały się ... Polski.
Jednak wkrótce zakon krzyżacki zaczął dążyc do ... od Polski. W swoich działanich starał się uzyskiwać poparcie ... oraz ... .
Gdy wielkim mistrzem zakonu został ..., Krzyżacy zaczęli otwarcie zmierzać do konfliktu z Polską. Do wojny doszło w roku ... . Rezultatem przegranej Krzyżaków była ... zakonu w Prusach.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-24T17:34:00+01:00
W roku .1466.. zawarto II pokój toruński. Państwo krzyżackie zostało podzielone na włączone do Polski Prusy .Królewskie.. i Prusy .zakonne.., które stały się .lennem.. Polski.
Jednak wkrótce zakon krzyżacki zaczął dążyc do .uniezależnienia.. od Polski. W swoich działanich starał się uzyskiwać poparcie ..Branderburgii. oraz .Szwecji?.. .
Gdy wielkim mistrzem zakonu został ..Albrecht Hohenzollern., Krzyżacy zaczęli otwarcie zmierzać do konfliktu z Polską. Do wojny doszło w roku ..1519. . Rezultatem przegranej Krzyżaków była . sekularyzacja.. zakonu w Prusach.

Co do tej Szwecji nie jestem pewien