1. Wyjaśnij jak rozumiesz sentencję Fryderyka Holderlina: "Czym byłoby życie bez nadziei? Iskrą odkrywającą się od rozpalonego węgla, gasnącą natychmiast" .

[. tak z osiem zdań.]

2. Napisz, w jaki sposób Matka Teresa z Kalkuty okazywała miłość najbiedniejszym ludziom.

[. tak na pól strony .}

Bardzo proszę o szybką odpowiedź !
Bardzo dziękuję z góry, daję naj, i wszystkim którzy rozwiążą moje zadanie dostaną 5 gwiazdek :]

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-24T22:44:14+01:00
1.Ja zsentencję Fryderyka Holderlina: "Czym byłoby życie bez nadziei? Iskrą odkrywającą się od rozpalonego węgla, gasnącą natychmiast" .Rozumiem w ten sposób że gdyby nie nadzieja życie nie miało by sensu bo jeśli ktoś jest np. chory to mamy nadzieje że wyzdrowieje a gdyby zabrakło nadzieji co byśmy zrobili?? załamali się i zgasli natychmiast.
Nom to ja to tak rozumiem Xd
2.Matka Teresa z Kalkuty biednym ludziom okazywała miłość w sposób taki, że się nimi opiekowała, nie patrzyła na to że może się od nich zarazić lub, że są oni brudni albo coś, jeśli miała coś do jedzenia a widziała, że ktos głoduje dzieliła się z nim, pomagała również duchwo. np. trędowatym z którymi nikt nie chciał rozmawiać ona z nimi porozmawiała, wsparła przytuliła. Zachowywała się jak ich matka. Była bardzo mądrą Kobietą umiała okazywać uczucie. To co robiła Bardzo kochała.Podziwiam ją za to.
Mam nadzieje że się przyda;). Dasz mi naj??:) pozdro :D
13 4 13