Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-17T17:00:24+02:00
Milosc jest pojeciem o bardzo szerokim znaczeniu aczykolwiek zawsze polega na tym samym. Kochac mozemy rodzicow, blizniego, chlopaka lub dziewczyne i wszystkich innych ktorzy na to zasługują.

Kochamy za różne rzeczy, jedni zakochują sie w wyglądzie inni zas w słowach lub gestach. Miłość nie koniecznie odnosić musi sie do czlowieka. Uczuciem tym darzyć możemy nature, zwierze a nawet zycie. Najgorszą odmianą miłości,moim zdaniem, jest milosc nieodwzajemniona. Ile osób kochających w taki sposób odebrało sobie życie? Uczucie to jestuczuciem pieknym i wspaniałym ale "wykorzystane" w nieodpowiedni sposób lub ukierunkowanie nie do tej osoby może przyjać calkiem inną postać i wywołać nieporządane skutki. Pozwolę sobie przytoczyć fragment wiersza księdza Jana Twardowskiego " Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą". Rozważając to krótkie, a zarazem bardzo mądre zdanie stwierdzić można, iż czasem o naszej miłosci zdajemy sobie sprawe dopiero wtedy, kiedy obiekt naszych uczuc odchodzi.

Nie wstydzmy sie kochać i pamiętajmy, że liczy sie nie tylko wygląd bo "najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, dobrze widzi się tylko sercem" i nie pozwólmy jednocześnie dać sie zranić miłości.


sory za bledy ale pisalam na szybko.
pozdrawiam ;)