1. Jest Listopad 1918r. Każdy przynosi coraz to bardziej sensacyjne wiadomości . Zredaguj wraz z koleżankami i kolegami numer gazety , w której poinformujesz czytelników o tych ważnych wydarzeniach . Dokończ tytuły , uzupełni notatki , wymyśl tytuł gazety .


TYTUŁ GAZETYTej chwili ludzkość oczekiwała od ponad czterech lat .
Nareszcie Koniec :

Rewolucyjny zamęt w Niemczech i Austrii
WŁADCY POZBAWIENI SWYCH TRONÓW !!
Berlin , Wiedeń ( korespondencja własna ) . Głód i niezadowolenie z klęsk na froncie spowodowały :
CO SŁYCHAĆ W ROSJI ?
Piotrogród . Jak donoszą nieliczni korespondencji w kraju tym od roku rządzą

Zaprowadzili oni całkiem nowe porządki społeczne i polityczne .


GŁOS KOBIET CORAZ SILNIEJSZY !!
Kongres kobiet oświadcza :
Nie pozwolimy , aby naszą rolę ograniczano doDla wielu radość - dla uczniów kłopot
Mapa Europy nieaktualna :1

Odpowiedzi

2010-02-26T21:14:49+01:00
TRYBUNA LUDU nr.15 cena 1.25 11 listopada 1918r.

TEJ CHWILI LUDZKOŚĆ OCZEKIWAŁA OD PONAD CZTERECH LATACH NARESZCIE KONIEC WOJNY! Zakończyła się wojna trwającą już cztery lata!Wszyscy wychodzą na ulicę i cieszą się. Ta wojna przyniosła wiele szkód.Użyto nowych broni np. gaz musztardowy.Zginęło wiele ludzi ale to już za nami!Podpisano rozejm.Jesteśmy wolni!

REWOLUCJA ZAMĘT W NIEMCZECH I AUSTRII WŁADCY POZBAWIENI SWYCH TRONÓW!!! berlin,Wiedeń(korespondencja własna). Głód i niezadowolenie z klęsk na froncie spowodowały iż w tych państwach jest teraz komunizm.Czyli ustrój,w którym nikt nie ma prawa do własności prywatnej.

CO SŁYCHAĆ W ROSJI? Piotrogród.jak donoszą nieliczni korespondenci,w kraju tym od roku rządzą Bolszewicy. Zaprowadzili on całkiem nowe porządki społeczne i polityczne. Miedzy innymi panuje tam ustrój zwany komunizmem.

GŁOS KOBIET CORAZ SILNIEJSZY! Kongres kobiet oświadcza: Nie pozwolimy,aby nasza rolę ograniczono do wychowywania dzieci i zajmowania się domem!

Dla wielu radość-dla uczniów kłopot MAPA EUROPY NIEAKTUALNA. Po wojnie powstały nowe państwa. dorośli się cieszą a co maja powiedzieć uczniowie? Od kilku lat uczyli się mapy a teraz muszą wymazać z pamięci tamtą mapę a nauczyć się nowej. Podobny problem mają nauczyciele,którzy pi oświecili swe życie dla map.

Robiliśmy to więc jest dobrze.

Liczę na naj:)
24 4 24