Odpowiedzi

2010-02-24T20:17:48+01:00
Turystyka - stożki powulkaniczne sa atrakcjami turystycznymi , efekty świetlne powstające przez gazy które zostają uwolnione od atmosfery ( są szaleńcy na świecie którzy jeżdżą od wybuchu do wybuchu wulkanu by je oglądać) .
Budownictwo - po wybuchach wulkanicznych następuje przejściowe ochłodzenie klimatu w rejonie a zarazem jest dużo pyłu w atmosferze więc może być skutkiem pozytywnym praca dla budowlańców zarówno budowanie od nowa jak i ulepszanie i zabezpieczanie budynków zabezpieczanie , powstają też skały które po partyś/milio latach można wykorzystać w budownictwie np. granity ( pamiętając że granity tworzą się pod powierzchnią ziemi ale są nadal skałami magmowymi
rolnictwo - gleby powulkaniczne są jednymi z najżyźniejszych na świecie , tworzenie nowych powierzchni na których można zająć się uprawą .
Jubilerstwo - kamienie szlachetne i półszlachetne wykorzystywane jako dodatki do pierścionków naszyjników , koli .
Lecznictwo- żyzne ziemie zatem na ich podłożu moża sadzić różnego rodzaju zioła lecznicze , kąpiele w basenach geotermalnych ( w wodzie jest wiele minerałów które korzystnie działają na cerę trądzikowatą)
Energetyka - wysokie temperatury są wykorzystywane przez elektrownie to tworzenia energii(elektrownie geotermalne)

6 3 6