Odpowiedzi

2010-02-24T20:12:35+01:00
Droga Aniu!
Piszę do Ciebie ten list żeby zapoznać cię z dobrymi zasadami wlasciwego zachowania wobec drugiej osoby.
Ludzie nie potrafia zrozumiec ze dgy skrzywdza druga osobe poprzez obgadywanie jej za plecami drugiej osoby moga ja bradzo skrzywdzic. niektorzy tez wysmiewaja sie z drugiej osoby bo jest naprzyklad grubsza czy dostaje slabsze oceny w szkole.
mysle ze po tym krotkim liscie zrozumiesz zasady dobrego zachowania i bedziesz postepowac wedlug nich.
albo takie cos;P
Droga koleżanko Matyldo piszą do Ciebie Ten list aby nauczyć cię manier dobrego wychowania.
Najważniejszm czynnikiem dobrego zachowania są maniery wobec innych osób.
Trzeba zachowywać się z kultórą nie tak jak dzikus z puszczy.
Twoja na wieki koleżanka z klasy Kasia


albo ..


Cześć Klara! 24.02.2010r.

Co u Ciebie słychać ? - Bo u mnie wszystko dobrze. Piszę do Ciebie ten list, aby opowiedzieć Tobie o znanych mi zasad dobrego zachowania czyli inaczej Savoir-vivre. Zawsze pamiętaj aby zachować higiene osobistą. Nigdy nie udzielaj sie bez udzielonego Ci zdania. Pamiętaj aby zawsze zachowywac sie odpowiednio do otoczenia.
Ja już kończę mam jeszcze dużo lekcji. Mam nadzieję, że po tym liscie zawsze bedziesz zachowywala sie odpowiednio. Do zobaczenia!
Buziaki i pozdrowienia - Lidka


+ liczę na naj :)
190 3 190
2010-02-24T20:17:08+01:00
(data i miejscowość)Witaj Zuziu !
Często żyjemy w roztargnieniu i bardzo rzadko pamiętamy o zasadach dobrego zachowania. Dlatego też chciałabym Ci jako dobra i pomocna przyjaciółka przybliżyć kilka zasad dobrego zachowania.
Gdy jesteś w miejscach zatłoczonych ustępuj miejsca innym. Szczególnie osobą starszym lub tym którym postój sprawia trudności. Lepiej gdy sama oferujesz pomoc, niż ktoś Cię o nią poprosi. Jeśli jesz posiłek ładnie trzymaj sztućce i nie mów z jedzeniem w buzi ! Używaj ładnych sformułowań i nawet gdy jesteś zła nie dawaj ponieść się emocjom. Pamiętaj, że konsekwencje tego co zrobić mogą być niewyobrażalnie duże ! Więc za nim coś powiesz zastanów się dwa razy.
Mamy nadzieję, że pomogłam Ci w codziennym życiu, bo zachowanie wobec innych jest ważne.

Twoja ...(imię).
91 4 91
2010-02-24T20:27:42+01:00
miejscowość, data


Drogi/ga kolego/koleżanko!

W tym liście chcę Ci opowiedziedzieć o zasadach dobrego wychowania. Dobre, odpowiednie zachowanie jest bardzo ważne. Powinniśmy wiedzieć jak odnosić się do rówiesników jak i osób starszych. Oto kilka dobrych rad, napewno Ci się przydadzą.
Powinnaś/neś znać i często używać tych słów: prosze, przepraszam, dziękuję. Są one bardzo ważne, moim zdaniem od nich zależy całe nasze usposobienie w świecie. Gdy kogoś uraziliśmy bez namysłu powinniśmy użyć słowa przepraszam. Kiedy ktoś zrobi dla nas coś miłego powinnismy mu podziękować. A gdy chcemy komuś coś podarować możemy użyć słowa proszę.
Drugą ważną zasadą dobrego zachowania to uprzejmość dla ludzi starszych. Gdy jedziemy autobusem lub pociągiem i mamy miejsce siedzące,powinniśmy ustąpić je osobie starszej, szczególnie takiej w podeszłym wieku. Napewno będzie Ci ona wdzięczna.
Trzecią zasadą jest pomaganie osobą, które tego potrzebują, bez względu na to czy poprosiły o pomoc czy nie. Czasami takie osoby moga sie wstydzic tego, że potrzebują pomocy i powinniśmy sami ją zaoferować.
Jeśli chcesz się dobrze zachowywać, musisz przestrzegać tych zasad. Nie jest to trudne, a przyda Ci sie w życiu. Bez dobrego zachowania wobec innych osób nie zajdziesz daleko i nie zasłużysz sobie na to aby Ciebie szanowano. Zachowuj sie odpowiednio jeśli chcesz aby nie postrzegano Cię źle.

pozdrawiam (imie i nazwisko)
209 4 209